cz  Czech      uk  EN

TRANSPORT SHOW – úspěšná výstava dopravní techniky a autobusů v Brně

 

TRANSPORT  SHOW  2014 2

Ve městě veletrhů vniká nová tradice v podobě dopravní výstavy TRANSPORT SHOW, tentokrát  však daleko za branami výstaviště. Sdružení ČESMAD BOHEMIA připravilo na 11. září 2014 již třetí ročník setkání dopravních odborníků se zástupci výrobců převážné části všech značek dopravní techniky a autobusů z České republiky.

„Jediná výstava tohoto roku v ČR v takovém formátu“

TRANSPORT  SHOW  2014 4

V moderním areálu společnosti TURBOSOL SERVIS se prezentovala sedmička největších evropských výrobců užitkových vozidel a autobusů IVECO, DAF, SCANIA, MERCEDES-BENZ, MAN, VOLVO TRUCKS a RENAULT TRUCKS. K vidění zde mimo jiné byly také návěsy značek KOEGEL ,  KRONE, SCHMITZ  a CARGOBULL. Mezi autobusy se představily značky SOR – s plynovým pohonem, IVECO Bus – s Crossway LE Line a Crossway Pro, MAN – s Lion’s Coach Supreme Euro 6, Mercedes-Benz –  s autokarem Travego Euro 6 a SCANIA – s autokarem Touring.

TRANSPORT  SHOW  2014 3

Výstava byla bohatě provázena množstvím odborných prezentací a seminářů. Za zmínku stojí prezentace „Bezpečná cesta“ zaměřená na novinky v uchycení nákladů v podání výrobců návěsů. Dále semináře zaměřené na problematiku digitálních tachografů VDO a Stoneridge, silniční kontroly pracovních režimů řidičů. Organizátor měl skvěle připravenou i zábavnou část programu a bohaté občerstvení pro účastníky zdarma.

TRANSPORT  SHOW  2014 1

I přes nepřízeň počasí, měla výstava mimořádně pozitivní ohlas a hlavně rekordní účast lidí z oboru. Oficiální zprávu máme přislíbenou od organizátora výstavy TRANSPORT SHOW 2014 Česmadu Bohemia.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Zdroj: Česmad Bohemia

Foto: Martin Felix

 

Je dobře, že konečně začínají v Čechách opět ožívat odborné výstavy s dopravní tématikou, levné pružné s nápadem a s velkým potenciálem návštěvníků z řad odborníků. Na podzim se můžeme také těšit na odborný autobusový veletrh CZECHBUS v Praze, připravovaný s velmi podobnou filozofií. Vypilované oborové výstavy mají svou skutečnou hodnotu, zvláště pak v zemi, která má tak bohatou automobilovou tradici. Možná jenom škoda, že veletrh osobních aut se nám tak trochu přesunul do Bratislavy, musíme však doufat, že snad někdo schopný uchopí příležitost za pačesy a kvalitní autosalon se v Čechách taky někdy ještě objeví.  

Zdeněk Nesveda    – BusPress

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.