cz  Czech      uk  EN

Tramvají do Národního Parku

foto: archiv MD

foto: archiv MD

Vybírám další ze zajímavých článků v bohatém archivu časopisu Městská Doprava, u kterých by bylo škoda, aby zapadly do zapomnění. Možná, že právě i vy, tady najdete skvělou inspiraci na parádní letní výlet.

Tramvají do Národního Parku

Zhruba 8 kilometrů dlouhá trasa na metrovém rozchodu, vedoucí údolím říčky Křinice (Kirnitzsch) z lázeňského městečka Bad Schandau k vodopádu Lichtenhainer Wasserfall, je jedinou tramvají v Německu, jedoucí do některého z Národních parků. Malý tramvajový provoz zažil několikrát ve své pestré historii i nezdary, naposledy při povodni v srpnu 2010. Ale naštěstí zde byla vždy víra, naděje a podpora pro nový začátek. Díky tomu tramvaj letos sveze výletníky a turisty do skalního světa Labských pískovců již ve své stopatnácté sezóně. (nyní již 118. Sezóna)

Celý článek si přečtete ZDE :  MD2_2013_krinice

O Městské Dopravě …

Městská Doprava vychází více než dvacet let, rozsahem a obsahovou kvalitou informací nemá dnes prakticky konkurenci. Oblíbená je MD díky čtivému a vyváženému obsahu, zde se projevuje rutinní profesionalita, znalost oboru a zkušenosti šéfredaktora Ing. Tomáše Potěšila, CSc. Každý časopis na hlavní roli šéfredaktora stojí, ale také padá a právě tady je nasnadě, proč MD je dlouhodobě nejoblíbenějším čtením o městské dopravě v Česku.

Časopis, který vydává vydavatelství WOLF, tvoří stálé rubriky Dopravci, Stavby, Veletrhy, Výrobci, Vozidla, Aktuality a Zahraničí. Redaktoři časopisu Městská doprava nejsou pouze odborníky, ale i nadšenými fanoušky, kteří si nenechají ujít žádnou novinku z oblasti MHD. Díky jejich nadšení a orientaci ve světě autobusů, tramvají, trolejbusů a dalších dopravních prostředků, tak zveřejňuje kvalitní a čtivé informace. Časopis Městská Doprava je označován čtenáři a odborníky z oblasti dopravy za jednoznačně nejlepší periodikum věnované městské dopravě. K mimořádné popularitě také přispívá vyvážený obsah, čistá, nápaditá grafika a brilantní texty. V roce 2016 se redakce MD skutečně činila a ke čtenářům dostalo takřka 500 stran zajímavého čtení.

Městská doprava je ničím nepřekonaný fenomén s širokým okruhem svých čtenářů jdoucím napříč generačním i sociálním spektrem, jak v Čechách, tak i na Slovensku. V čele časopisu Městská Doprava stojí Ing. Jana Wolfová ostřílená manažerka, ve funkci tři v jednom, ředitelka, majitelka a ekonomka.

Kontakt na redakci a pro objednání předplatného ZDE

Rubrika Městská Doprava na portálu BusPress

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.