cz  Czech      uk  EN

Téměř sto autobusů ICOM bude jezdit v Jihomoravském kraji

Koncern ICOM transport se rozšíří do oblasti Jihomoravského kraje, kde se tak stane jedním z největších dopravců. Dopravu budou zajišťovat společnosti ČSAD Ústí nad Orlicí a TRADO-BUS, a to 96 autobusy, ze kterých bude šest hybridních.

Včera proběhla schůzka mezi vedením společnosti ICOM transport a zástupci Jihomoravského kraje a koordinátora Integrovaného dopravního systému JMK. „Předali jsme si dílčí informace o oblastech, ve kterých budeme zajišťovat veřejnou dopravní obslužnost. Objednavatelům jsme také sdělili termíny, kdy přijdou nové autobusy,“ naznačila předsedkyně představenstva ICOM transport Kateřina Kratochvílová.

.

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport (foto: Zdeněk Nesveda)

V Jihomoravském kraji bude celkem jezdit 96 autobusů, z toho 6 hybridních, které budou mít roční nájezd kilometrů necelých šest milionů, čímž se koncern stane jedním z největších dopravců v JMK. Vedení společnosti počítá s tím, že pro dopravu na jihu Moravy pořídí celkem 57 zbrusu nových autobusů. A to pro oblast Blanenska, Boskovicka a Vyškovska, kde začne ČSAD Ústí nad Orlicí jezdit od 1. října 2021 s 55 vozy, z nichž čtyři budou hybridní. Úplně nové dva z celkových čtyř autobusů budou připravené i pro oblast 35, tedy linku 405. Další oblasti se přidají v průběhu letošního a příštího roku, kde budou jezdit autobusy ze stávajícího vozového parku koncernu, které již splňují veškeré požadavky JMK.

Ilustrační foto, autobusy Mercedes- Benz Inturo, ICOM transport (foto: Zdeněk Nesveda)

Jihomoravský kraj a ICOM transport se budou moci pyšnit tím, že jako první v České republice zavedou do reálného provozu hybridní vozy, a to značky Mercedes-Benz Citaro. Městský hybrid se vzhledově nezměnilo od světového bestselleru Citaro se spalovacím motorem. Je vybaveno novým elektrohydraulickým servořízením, které umožňuje uspořit 8,5 procenta pohonných hmot oproti vozu se spalovacím motorem. Podstatou hybridního autobusu je využívání energie při brždění, která je pomocí elektrického generátoru přeměněna na elektrickou energii. Tu následně vozidlo využije k napájení pomocných zařízení nebo přímo pro vlastní pohon.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

TZ: ICOM transport

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.