cz  Czech      uk  EN

STUDENT AGENCY posiluje prázdninové linky

Student Agency Bus

Prázdniny začínají a tisíce lidí se přesouvají na prodloužený víkend. STUDENT AGENCY proto posílila tuzemské turistické linky. Začátek prázdnin je ve znamení přesunů malých i velkých cestovatelů. Kvůli zvýšenému zájmu klientů posílila STUDENT AGENCY na celé léto vybrané linky do turisticky vyhledávaných destinací – především do Českého Krumlova. Naopak u linek do Plzně, Hradce Králové a Liberce došlo na konci školního roku k útlumu.

Český Krumlov patří mezi nejoblíbenější turistické destinace – právě proto jsme   od 1. července na lince Praha – České Budějovice – Český Krumlov přidali dva páry nových spojů. Přes léto tak můžeme cestovatelům nabídnout až 16 spojů denně,“  popisuje prázdninové spoje z a do Krumlova ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY Ivana Kašická.

V průběhu července a srpna budeme do Českého Krumlova vypravovat navíc sezónní spoj v 10:30 z Prahy a v opačném směru pak s odjezdem v 17: 30 z Krumlova. Pro ty, kteří naopak dovolenou stráví na jihu Čech a chtějí se vydat             na výlet do metropole, jsme připravili spojení s odjezdem do Prahy v 8:00 a návratem ve 20:00 z Prahy.

Hustá síť spojů nabízí ideální spojení nejen pro víkendový pobyt na jihu Čech, ale také pro jednodenní výlet do města, které je díky nádherném středověkému centru zapsané na prestižním seznamu světového dědictví UNESCO. Na výlet do jižních Čech mohou pohodlně cestovat také lidé z Moravy – díky lince Brno – Jihlava – České Budějovice, z níž se dá pohodlně přesednout na linku do Českého Krumlova. Z Brna se do Českých Budějovic klienti dostanou až sedmkrát denně.

 Za filmy ve Žlutém

Výrazného posílení se na začátku léta dočkala také linka Praha – Karlovy Vary a to                 v souvislosti s Mezinárodním filmovým festivalem, který se koná od 3. do 11. července. O jízdenky do žlutých autobusů na lince Praha – Karlovy Vary a zpět je obrovský zájem. V den zahájení festivalu jsme ve směru do Varů přidali už 14 posilových autobusů, ale pořád nedokážeme uspokojit poptávku našich klientů. Jakmile uvolníme do prodeje další posilový spoj, je během dvou hodin beznadějně vyprodaný,“ uvádí ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY Ivana Kašická.

V pátek tak podle dosavadních prodejů autobusy STUDENT AGENCY přepraví   z Prahy na západ Čech zhruba 2 000 filmových fanoušků. Toto číslo ale pravděpodobně ještě vzroste. „Oslovili jsme další externí dopravce, aby pro nás linku odjeli. Je možné, že milovníkům filmů nabídneme ještě nějaké posilové spoje,“ říká Ivana Kašická.

Podobně jako v pátek zažije linka do Karlových Varů velký nápor cestujících také  v sobotu dopoledne a pak zase v neděli a v pondělí večer ve směru do Prahy, kdy se z prodlouženého víkendu bude vracet část návštěvníků festivalu. „I v těchto velmi exponovaných časech už jsme nasadili posily a plánujeme další,“ dodává Ivana Kašická s tím, že na zvýšenou poptávku cestujících budeme flexibilně reagovat   po celou dobu festivalu.

Všem cestujícím ale zároveň doporučujeme si raději jízdenky koupit v předstihu, na druhý a zároveň poslední festivalový víkend je zatím jízdenek dostatek.

 Méně spojů do Plzně, Liberce a Hradce Králové

Během hlavních prázdnin STUDENT AGENCY naopak přistoupila ke snížení počtu spojů na linkách Praha – Plzeň, Praha – Liberec a Praha – Hradec Králové. „Během školního roku s námi cestuje velké množství studentů, proto jezdíme na těchto linkách ve špičce každých 30 minut. Přes léto ale tato skupina cestuje méně, proto jsme některé odpolední spoje dočasně zrušili. Na začátku září tyto spoje samozřejmě opět do jízdního řádu zařadíme,“ dodává Ivana Kašická.

Častěji i do zahraničí

Kromě tuzemských linek přichází STUDENT AGENCY také s posílením nejoblíbenějších mezinárodních linek. Krásné počasí a volné víkendy přímo vybízejí k tomu strávit je v některém z měst v okolních zemích. „Posílili jsme žluté linky hned do 13 zemí Evropy. Ještě častěji se s námi milovníci cestování dostanou do Itálie, Francie, Holandska, Německa nebo Rakouska,“ říká Ivana Kašická.

Do Říma, kterému se pro jeho slavnou historii přezdívá Věčné město, teď jezdí žluté autobusy dokonce 4krát týdně. Kvůli velké poptávce cestovatelů STUDENT AGENCY posílila také linky o Paříže, kam nově linky vypravujeme až pětkrát do týdne. Dokonce několikrát denně se pak točí autobusy na linkách do Maďarska, Německa nebo Rakouska.

Například do centra rakouské metropole se lidé dostanou z Brna až 9x denně,   z Prahy pak až 11x denně. „Díky výhodným cenám jízdenek a husté síti spojů se dá do Vídně zajet i na jediný den nebo víkend a užít si letní procházku po nejznámějších památkách, pravý vídeňský sachr s kávou nebo nákupy,“ popisuje Ivana Kašická.

Na všech mezinárodních linkách se cestující mohou těšit na moderní autobusy    ve stylu FUN & RELAX s nadstandardním servisem. Kvůli posílení linek jsme na konci května rozšířili naši autobusovou flotilu o pět nových autobusů ve stylu FUN & RELAX a už teď čekáme na dodání dalších.

TZ: STUDENT AGENCY

 

dekra_skola MM

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.