cz  Czech      uk  EN

Strojvedoucí LEO Express dnes zabránil tragické nehodě!

vlak-le-1355-25-10-2016-prejezd-chocen

Vlak LeoEpress dnes v 10:28 hodin při průjezdu železniční stanice Choceň, pohled z kabiny strojvedoucího, foto: LeoExpress

Technologie a rychlá reakce strojvedoucího dnes zachránily cestující, dlouhodobé řešení chybí. LEO Express apeluje na urychlené řešení přejezdů na koridorech.

PRAHA, 25. 10. 2016 – Uvízlý kamion zablokoval železniční přejezd. Díky rychlé reakci strojvedoucího nedošlo k tragické nehodě. Opakující se situace jsou alarmující. LEO Express vyzývá SŽDC a Ministerstvo dopravy ČR k urychlenému postupu v oblasti bezpečnosti na železniční infrastruktuře.

 Dnes v 10:28 hodin při průjezdu železniční stanice Choceň rozpoznal strojvedoucí vlaku LEO Express v sychravém počasí kamion uvízlý na přejezdu 700 metrů před ním. Použitím rychlobrzdy se mu podařilo z rychlosti 130 km/h vlak zastavit 200 metrů před kamionem. Strojvedoucí okamžitě radiostanicí informoval řízení provozu SŽDC, které zastavilo osobní vlak blížící se k uvízlému kamionu po druhé koleji.

Vlak LEO Express 1355 směřoval z Prahy hl. n. do Starého Města u Uherského Hradiště.

„Co hrozilo, je snad každému zřejmé. Bylo to o fous. Strojvedoucí LEO Express zabránil díky okamžité reakci opakování loňské nehody u Studénky. Dlouhodobě apelujeme na MD ČR, aby se urychleně zabývali realizací koncepčního řešení přejezdů na vytížených koridorových tratích. Tentokrát to naštěstí dopadlo dobře díky technickým vlastnostem našich vlaků i reakci strojvedoucího, “ říká Michal Miklenda.

Auta nemohou přímo křížit tak vytížené tratě, jediné řešení je víceúrovňové křížení. Současný stav je jako kdyby MD postavilo křižovatky uprostřed dálnice. Na dálnicích máme nadjezdy a podjezdy, na železnici s více než 300 pasažéry a 160km/hod. rychlostí je stav jak z historického filmu. „Strojvedoucího samozřejmě odměníme. Největší odměnou pro cestující však bude, pokud to konečně bude impulzem k řešení. Kolik nehod ale potřebuje Ministerstvo dopravy, aby začalo skutečně jednat?“ doplňuje Köhler.

TZ: LEO Express

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.