cz  Czech      uk  EN

Spící projekt rychlodráha Praha – letiště Václava Havla – Kladno

vystaviste7

Spící, dnes již možná umírající ambiciózní projekt o propojení hlavního města Praha a Kladna s odbočkou na letiště Václava Havla, začal v roce 2008 podepsáním memoranda pány:  ministrem dopravy Alešem Hřebíčkem, primátorem hlavního města Prahy Pavlem Bémem, hejtmanem Středočeského kraje Petrem Bendlem, starostou Městské části Praha 6 Tomášem Chalupou,  starostou Městské části Praha 7 Markem Ječménkem a 1. náměstkem  primátora  města Kladna Miroslavem Bernáškem. (Kde všem těmto pánům je asi konec?)

„My, níž podepsaní představitelé veřejné správy a samosprávy, deklarujeme společnou vůli a připravenost, podpořit rychlou, efektivní a šetrnou přípravu a výstavbu modernizované železniční tratě z Prahy do Kladna s připojením na letiště Ruzyně (letiště Václava Havla)“

Celý text memoranda ZDE: aktualfile-7  

Je určitě obrovská  škoda, ať z jakéhokoliv důvodů, se nepodařilo velkolepý projekt realizovat. Musíme pevně doufat, že slibně nastartovanou vizi o moderním řešení vlakové rychlodráhy nová politická garnitura nesmete navždy ze stolu. Pokusíme se získat stanovisko nového ministra  dopravy pana Dana Ťoka, o kterém Vás budeme na stránkách BusPressu informovat.

Vše o projektu:   Modernizace trati Praha – Kladno, s připojením na letiště Václava Havla ZDE

Co vy si o projektu myslíte, napište nám prosím: redakce@praha-tip.cz

vystaviste6

stromovka1

most3

most1

bubny1

 

Komentáře uzavřeny.