cz  Czech      uk  EN

Metro Praha, trasa A oslaví 35. výročí jízdou historické soupravy 81-71

Dopravní podnik hlavního města Prahy v neděli 11. srpna 2013 oslaví 35. výročí zahájení provozu na lince metra A. Při této příležitosti opět vypraví do provozu svou historickou sovětskou soupravu 81-71.

První jízda soupravy proběhne v 11.45 hodin ze stanice Dejvická (tehdejší stanice Leninova) do stanice Náměstí Míru.

Druhá jízda historické soupravy povede po trase Dejvická (Leninova) – Želivského – Dejvická, zprovozněné v prosinci 1980, třetí jízda pak trasou Dejvická (Leninova) – Strašnická – Dejvická (Leninova), otevřené v červenci 1987. Čtvrtá jízda projede trasu Dejvická – Skalka – Dejvická, zprovozněnou v červenci 1990 a pátá jízda trasu Dejvická – Depo Hostivař – Dejvická, k jejímuž rozšíření do dnešního stavu došlo v květnu 2006.

Jízda s cestujícími do stanice Depo Hostivař bude v historii pražského metra opět mimořádným momentem, neboť provoz na tomto úseku byl zahájen v květnu 2006, zatímco provoz původních vozů sovětské výroby 81-71 skončil na trase A v červnu roku 2005. V tomto provozním úseku linky A se mohou cestující svézt soupravou 81-71 jen zcela výjimečně, kromě výroční akce také v rámci oblíbených jízd historické soupravy.

Všechny jízdy soupravy budou doprovázeny hlášením staničního rozhlasu s uvedením aktuální cílové stanice a informací o datu zahájení na tomto úseku. Vozy metra budou řízeny strojvedoucími v dobových (hnědých) uniformách a souprava bude vybavena na čelech vlaku autentickými tabulemi s konečnou stanicí. Pro cestu tímto metrem postačí běžné jízdenky či časové kupony

Informace o historické jízdě metra zde, klik a jste tam!

TZ: Dopravní podnik hlavního města Prahy

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.