cz  Czech      uk  EN

SOR opět zvítězil ve veřejné soutěži na dodávku městských autobusů do Bratislavy

Městské nízkopodlažní autobusy SOR v Dopravním podniku Bratislava (ilustrační foto: DPB)

Městské nízkopodlažní autobusy SOR v Dopravním podniku Bratislava (ilustrační foto: DPB)

Slovenská tisková agentura SITA zveřejnila zprávu o dalším úspěchu českého výrobce autobusů SOR Libchavy na Slovensku, kdy zvítězil ve výběrovém řízení na dodávku šedesáti, městských nízkopodlažních autobusů pro Dopravní podnik Bratislava. SOR je nyní na Slovensku mimořádně úspěšný v obou největších dopravních podnicích jak v Bratislavě, tak i v Košicích, kam dodává mimo dieselových autobusů také i elektrobusy.

BusPress

Dopravný podnik Bratislava, a. s. (DPB) uzavrel dve zmluvy s českou spoločnosťou SOR Libchavy, spol. s r. o. na dodávku šesťdesiat nových nízkopodlažných autobusov dvoch typov spolu za 17,25 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako vyplýva z výsledku oboch verejných súťaží s použitím elektronickej aukcie, ide o 32 kĺbových (trojnápravových) autobusov v dĺžke do 18,8 metra za zmluvnú cenu 10,49 mil. eur a 28 dvojnápravových autobusov v dĺžke do 12,2 metra za 6,76 mil. eur bez DPH.

Predpokladaná cena za 32 autobusov v dĺžke do 18,8 metra predstavovala 10,53 mil. eur a za 28 autobusov do 12,2 metra 6,87 mil. eur bez DPH. Pôvodná plánovaná lehota na dodanie autobusov bola dvanásť mesiacov. V oboch tendroch boli prijaté ponuky tých istých troch uchádzačov, pričom ekonomicky najvýhodnejšiu podľa vyhodnotenia navrhol SOR Libchavy a ďalšie dve navrhli spoločnosti Corex, s. r. o., Vráble a Mercedes-Benz Slovakia, s. r. o., Bratislava.

Jeden autobus SOR v dĺžke takmer devätnásť metrov stojí 327 855 eur a v dĺžke vyše dvanásť metrov 241 371 eur. Záručná lehota autobusu je tri roky, resp. do najazdenia 240 tisíc kilometrov – podľa toho, ktorá skutočnosť nastane skôr od dodania vozidla. Karoséria autobusu má záruku desať rokov, alebo osemstotisíc kilometrov a povrchová úprava šesť rokov. Dlhší autobus má celkovú obsaditeľnosť 144 cestujúcich, z toho na sedenie 43 plus jedno miesto, a kratší autobus má kapacitu 90 osôb, z čoho 25 a jedno miesto je na sedenie.

Oba už skončené tendre boli zverejnené vo Vestníku verejného obstarávania ešte vo februári tohto roku spolu s ďalšími dvoma súťažami na dodávku kratších nízkopodlažných autobusov. Výsledky zvyšných tendrov zatiaľ neboli zverejnené. DPB chce nakúpiť aj 24 autobusov s dĺžkou maximálne 10,5 metra a kapacitou minimálne 65 cestujúcich za predpokladanú cenu 5,42 mil. eur bez DPH. Ďalších šesť autobusov v dĺžke do 8,6 metra a s kapacitou 45 cestujúcich má odhadované náklady 1,18 mil. eur bez DPH.

TZ: SITA

 

Stálá rubrika SOR na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.