cz  Czech      uk  EN

Solaris dodá do Krakova 60 městských autobusů Urbino12

nu12_krakow_przekazanie

Všechny autobusy budou již v novém designovém provedení, poháněné motory DAF Euro 6. Novinkou jsou superkondenzátory, které pomocí rekuparce při jízdě z kopce a brždění získávají energii pro osvětlení a další elektrická vybavení autobusu, čímž dochází k úsporám pohonných hmot. Autobusy budou také vybaveny zařízením, bránami, pro sčítání cestujících při vystupování a nastupování na jednotlivých zastávkách pro účel vytváření statistik pohybu cestujících v čase a místě. Všechny autobusy jsou také vybaveny USB zásuvkami pro dobíjení mobilních telefonů.

nu12_kraków_interior_(1)

60 nových autobusů Solaris Urbino 12 pro Krakov, foto: Solaris

K dispozici je výkonná klimatizace, kamerové systémy i moderní informační systémy zobrazující trasu s hlasovým upozorněním na jednotlivé zastávky. Jízdenky nově lze zakoupit nejen v hotovosti, ale také platební kartou. Nová generace městských autobusů Solaris Urbino, tak jak jsme ji měli možnost vidět i v Čechách například na veletrhu CZECHBUS, je prostornější s lepším ergonomickým rozvržením v interiéru nejen pro cestující, ale i řidiče. Ten má nyní podstatně lepší výhled z vozidla a v nově upraveném pracovišti jsou lépe logicky rozmístěné veškeré ovládací prvky.

nu12_kraków_interior_(2)

60 nových autobusů Solaris Urbino 12 pro Krakov, foto: Solaris

Zakázka pro dodání 60 šedesáti autobusu v roce 2016 má celkovou hodnotu 71 milionů zł. Uskuteční se v rámcích regionálního programu Malopolského kraje na období 2014-2020. Dopravní společnost MPK SA v Krakově obdrží pro účely tohoto nového programu více než 115,7 milionů zł, což je 85 procent všech způsobilých investičních nákladů. Celková hodnota projektu je ve skutečnosti více než 167,4 milionů zł. Smlouva se dotýká celkem financování nákupu 107 autobusů a 12 prodejních automatů jízdenek. (kromě 60 autobusů 12 metrů, je to také nákup 20 plně elektrických autobusů, 12 autobusů s hybridním pohonem, 15 autobusů MIDI a dodávka 12 prodejních automatů na jízdenky).

Zdeněk Nesveda

zdroj: Solaris Bus & Coach

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.