cz  Czech      uk  EN

Slovenský výrobce autobusů Rošero představil svůj první vodíkový autobus

Náměstek premiéra a ministra hospodářství Slovenské republiky Richard Sulík přijel do Spišské Nové Vsi představit první hybridní nízkotlaký, vodíkový autobus z dílny společnosti Rošero.

Autobus vznikl ve spolupráci výrobce s Technickou univerzitou v Košicích. Je výjimečný použitím nízkotlakového skladování vodíku v nádržích na bázi metalhydridových slitin, celková koncepce je přizpůsobena městskému provozu a vychází z klasické konstrukce linkových minibusů Rošero First na podvozku Iveco Daily. Autobus se také bude prezentovat na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji, která se bude konat 1.10 2021 až 31.3. 2022 s podtitulem Connecting Minds, Creating the Future„, což v překladu znamená, spojování myšlenek, vytváření budoucnosti.

Je však škoda, že první představení unikátního vodíkového autobusu na Slovensku se odehrálo pouze ve společensko- politické rovině, bez bližších technických informací, které by bezesporu širokou veřejnost zajímaly. Zatím se neobjevily ani bližší snímky samotného autobusu, mimo bohaté fotodokumentace současné politické slovenské reprezentace. Pokusíme se materiály od výrobce získat.

Buspress sleduje vývoj ve společnosti Rošero více než patnáct let, několikrát jsme výrobní závod ve Spišské Nové Vsi navštívili a poslední reportáž si můžete přečíst zde.

Zdeněk Nesveda (zdroj: Rošero)

reklama

Komplexní nabídkou řešení lepidel, tmelů a podlahových krytin se stáváme Vaším silným partnerem

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.