cz  Czech      uk  EN

Škoda Transportation mezi největšími exportéry v Česku!

Škoda

Společnost Škoda Transportation obdržela prestižní ocenění ve významné oborové soutěži Exportér roku. V kategorii firem s objemem exportu větším než 500 mil. Kč ročně získala druhé místo jako Exportér roku s největším nárůstem v období 2013-2014. Škoda Transportation rovněž stanula na stupních vítězů také v kategorii Nejlepší exportéři.

„V posledních letech se podíl exportu naší společnosti výrazně navýšil. Ještě v roce v roce 2010 činil export skupiny Škoda Transportation pouze 20 %, během následujících let vzrostl na více než 40 % a v roce 2014 byl již téměř na úrovni 70 %. Loni se nám podařilo vyrobit rekordních více než sto tramvají a přes tři sta trolejbusů. Naše produkty tak v současnosti slouží například v Turecku, Bulharsku, Maďarsku, Litvě, Slovensku a Španělsku, ale i ve Spojených států amerických nebo Číně,“ říká Tomáš Ignačák, generální ředitel Škoda Transportation.

V letošním roce 2015 vyrobila Škoda Transportation zhruba sto technicky vyspělých tramvají z rodiny ForCity. Došlo k zakončení dodávek v maďarském Miskolci nebo turecké Konye, kam navíc zamířilo i dvanáct bateriových tramvají umožňujících jízdu i v místech bez trakčního vedení. Dalších více než čtyřicet tramvají zamířilo do slovenské Bratislavy. Skupina Škoda vyprodukovala také zhruba 300 trolejbusů například pro lotyšskou Rigu, maďarskou Budapešť, americký Boston nebo slovenskou Bratislavu a přibližně třicet elektrických jednotek. Jedná se například o dvoupodlažní soupravy pro Slovensko a jednopodlažní jednotky RegioPanter a InterPanter.

„Jsme potěšeni, že jsme uspěli v tomto tradičním klání českých vývozců, v němž mohou firmy porovnat své úspěchy při vývozu svých výrobků a služeb. Považuji ale toto ocenění za potvrzení, že české know-how, české výrobky, mohou uspět v zahraničí a pro ryze české firmy, jako jsme my, je to pozitivní signál k tomu, že mohou být úspěšné i ve světě,“ dodává Ignačák.

Logo Škoda X

Škoda Transportation vlastní v zahraničí rovněž několik dceřiných firem například v Německu, Rusku, Maďarsku či v Polsku. V srpnu letošního roku navíc koupila skupina Škoda Transportation kontrolní podíl ve finské firmě Transtech. Jedná se o jediného finského výrobce železničních a městských kolejových vozidel, který má každoročně několikamiliardové obraty. Akvizice této finské společnosti upevňuje postavení společnosti především v západní Evropě a ve Skandinávii. Mezi hlavní produkty společnosti patří dvoupodlažní elektrické vagony, tramvaje a strojírenské výrobky.

Mezi hlavní exportní zakázky v rámci skupiny uzavřené v roce 2015 patří například 48 vozů metra pro ruský Petrohrad, 27 dvoupodlažních vozů pro Finské dráhy, trolejbusy pro Rigu nebo Budapešť, elektrické výzbroje pro mexickou Guadalajaru nebo do Číny a několik kusů elektrických jednotek pro Litvu.

Škodovka je tradiční zaměstnavatel a především v Plzeňském, ale i v Olomouckém a Moravskoslezském kraji zaměstnává téměř čtyři a půl tisíce pracovníků a dalších několik set v cizině. Celkově zaměstnává více než pět a půl tisíce lidí. Ve Škodovce navíc probíhá v posledních letech stálý nábor nových zaměstnanců. Jedná se především o technicky vzdělané lidi.

TZ, Ilustrační foto: Škoda Transportation

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola MM

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.