cz  Czech      uk  EN

Škoda Electric dodá 6 trolebusů do letoviska Castellon

Solaris Trollino 18 AC MetroStyle 8

Škoda Electric začne s výrobou trolejbusů pro španělské historické město a turistické letovisko Castellon. Kontrakt byl uzavřen na šest moderních dvanácti-metrových nízkopodlažních vozidel, na jejichž produkci se bude zásadním způsobem podílet právě plzeňská společnost. Nová vozidla upoutají velmi zajímavým vzhledem.

Trolejbusy jsou navržené v řešení metrostyle. Jedná se o charakteristický futuristický design a aktuální trend uplatňovaný u trolejbusů i autobusů v západní Evropě. Čelo trolejbusu je podobné svým vzhledem tramvaji a zbytek vozidla je moderní verze klasické trolejbusové karosérie,“ říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Finálním dodavatelem vozidel bude sice společnost Solaris, ale kompletní montáž se bude odehrávat ve výrobním závodě Škody v Plzni. Trolejbusy určené pro Castellon mají dvanáctimetrové nízkopodlažní provedení. Zajímavostí je, že Škoda Electric pro tato vozidla dodá i elektrovýzbroj se speciálními bateriemi pro nezávislý pojezd. Vozidla tak budou moci jezdit i v místech, kde není elektrické vedení. „Navíc systém umožňuje dobíjení baterií během jízdy, čímž umožní plynulost provozu na trakci i mimo ní,“ upozorňuje Pavel Kuch.

Konečným zákazníkem je soukromý španělský regionální provozovatel trolejbusů a autobusů Autos Mediterraneo S.A. Trolejbusy z Plzně jsou určené pro zbrusu novou linku, která už brzy spojí univerzitu a centrum města s přímořskou částí. Španělská provincie Castellon leží na středomořském pobřeží, přičemž v samotném hlavním městě této oblasti, Castellón de la Plana, žije na 170 tisíc obyvatel.

„Škoda Electric letos plánuje vyrobit více než 300 trolejbusů. Jedná se o trojnásobek výrobní kapacity společnosti z minulého roku. Kromě Castellonu zamíří české trolejbusy do lotyšské Rigy, slovenské Bratislavy, maďarského Szegedu a také do několika bulharských měst, například do Sofie nebo Burgasu,“ dodává Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy společnosti Škoda Electric.

Škoda logo

Další informace:

Škoda Electric, dceřiná společnost Škoda Transportation, je tradičním výrobcem elektrických pohonů a trakčních motorů pro lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, metro, trolejbusy, tramvaje, důlní vozidla apod. Navazuje na dlouholetou tradici elektrotechnické výroby Škodových závodů v Plzni, která byla zahájena v roce 1901 v Elektrotechnickém závodě. Vysoká technická úroveň výrobků Škoda Electric, dlouhodobá zkušenost s výrobou a vynikající kvalita technologie spolu s vysokou produktivitou zaměstnanců nabízí efektivní podmínky pro úspěšnou výrobu určenou pro domácí i zahraniční trhy.

TZ: Škoda Electric      

Ilustrační foto: Solaris

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.