cz  Czech      uk  EN

Rekordní zakázka pro MAN: Až 1.000 autobusů pro Deutsche Bahn

V letech 2019 až 2022 může 31 německých regionálních společností DB Regio AG uvést do provozu až 1.000 autobusů Lion´s City a Lion´s Intercity

V letech 2019 až 2022 může 31 německých regionálních společností DB Regio AG uvést do provozu až 1.000 autobusů Lion´s City a Lion´s Intercity (foto:MAN)

 

V rámci výběrového řízení společnosti Deutsche Bahn vyhrála společnost MAN Truck & Bus všechny tři části. Objednávka obsahuje až 1.000 městských a meziměstských autobusů na čtyři roky.

 

  • MAN dodá od příštího roku autobusy MAN Lion´s City a MAN Lion´s Intercity do společnosti DB Regio
  • Doba platnosti smlouvy do roku 2020 s možností dvojnásobného prodloužení
  • Dodatečné rámcové smlouvy pro servisní smlouvy a dodávky náhradních dílů

 

Počet autobusů MAN v nápadném červeném lakování společnosti DB Regio se v příštích letech výrazně zvýší. V letech 2019 až 2022 může 31 německých regionálních společností DB Regio AG uvést do provozu až 1.000 autobusů Lion´s City a Lion´s Intercity. Nabídka MAN byla přesvědčivá, pokud jde o výběrové řízení na dodávku autobusů, ale i se zřetelem na rámcové dohody obsahující servisní smlouvy a dodávky náhradních dílů.

 „To, že se Deutsche Bahn, jako výrazný referenční zákazník v rámci aktuálního výběrového řízení rozhodl pro MAN, hodnotíme jako neobyčejný hlas důvěry v naše autobusové produkty a související služby,“ řekl Joachim Drees, předseda představenstva společnosti MAN Truck & Bus AG. „Toto rozhodnutí potvrzuje, že naše městské a meziměstské autobusy jsou přesvědčivé z hlediska efektivity, technologie a komfortu jízdy.“  

Smlouva zahrnuje všechny délkové varianty nízkopodlažních městských autobusů sólo i kloubových autobusů od 12 do 18,75 m. Prostřednictvím širokých, nízkopodlažních vstupů a velkého prostoru pro vozíčkáře a kočárky, poskytují městské autobusy rychlý přístup pro všechny cestující. V případě potřeby lze u dveří 2 vyklopit rampu. Prostor pro cestující je také bohatý na kontrast pro optimální orientaci cestujících se zrakovým postižením, tlačítka pro zastavení jsou vybavena Braillovým písmem. Nové autobusy DB Regio tak přispívají k atraktivní veřejné dopravě pro všechny. Dobrou jízdu se současně nízkými emisemi zajišťují motory Euro VI s výkonem od 280 do 360 koní (206 – 265 kW).

Vedle autobusu Lion´s City v městské a meziměstské variantě zahrnuje zakázka také středopodlažní meziměstský autobus MAN Lion´s Intercity v délkách 12,2, 13 a 13,2 m. Také zde pracuje v zádi moderní motor, D08 s 250, respektive 290 koni (184, respektive 213 kW), který splňuje nejnovější emisní normu.

 „Nikdy předtím nebyla německá společnost MAN schopna uzavřít rámcovou dohodu v tomto měřítku. Jedná se o absolutní rekord a úspěch skvělé práce našich spolupracovníků v oddělení prodeje autobusů a oddělení poprodejních služeb,“ shrnuje Holger Mandel, generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus Deutschland.

S novým podpisem smlouvy pokračují dobré a dlouhodobé obchodní vztahy mezi Deutsche Bahn a MAN Truck & Bus. Od roku 2015 existuje rámcová smlouva o dodávkách autobusů. Společnost MAN dodala v posledních třech letech přibližně 700 vozidel DB Regio Bus. „Jsme velmi potěšeni z pokračování partnerské spolupráce,“ řekl Frank Krämer, vedoucí prodeje autobusů MAN Truck & Bus Deutschland při příležitosti podpisu smlouvy. V loňském roce společnost MAN dodala do DB Regio Bus více než 220 městských a meziměstských autobusů. „V tomto roce předpokládáme podobné množství,“ řekl Krämer.

S přibližně 633 miliony cestujících v roce 2016 je Deutsche Bahn největším poskytovatelem německých autobusových služeb. Divize autobusů je součástí divize osobní dopravy, pod kterou spadá DB Regio. Více než 35 autobusových společností zajišťuje dopravu po celém Německu.

TZ: MAN Truck & Bus

 

V letech 2019 až 2022 může 31 německých regionálních společností DB Regio AG uvést do provozu až 1.000 autobusů Lion´s City a Lion´s Intercity

V letech 2019 až 2022 může 31 německých regionálních společností DB Regio AG uvést do provozu až 1.000 autobusů Lion´s City a Lion´s Intercity (foto:MAN)

 

WWW.BUS_MAN.EU/CZ

.

 

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2018

 

.

.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.