cz  Czech      uk  EN

Rekordní zakázka, 21 městských autobusů MAN Lion’s City CNG pro Děčín

.

  • Společnost MAN Truck & Bus Czech Republic – vítěz tendru na dodávku nových městských autobusů s pohonem na CNG
  • Dvacet jedna autobusů MAN Lion’s City CNG pro Děčín
  • Dopravní podnik města Děčína obnovuje flotilu městských autobusů

 

Čestlice, 23. 4. 2018: MAN Truck & Bus jako jeden z hlavních finálních výrobců dodávkových, užitkových a nákladních vozidel, autobusů a autokarů nejen v Evropě, dodává svým zákazníkům vždy důkladně prověřená a sofistikovaná komplexní řešení. V okamžiku, kdy se Dopravní podnik města Děčína rozhodl pořídit novou flotilu městských autobusů, nabídlo české zastoupení mnichovské značky MAN vozidla poháněná motory na stlačený zemní plyn, CNG. Vysoce moderní řešení vyhovuje nejen všem legislativním požadavkům, ale významně přispívá též bezpečnosti provozu, efektivní ekonomice provozovatele a je výjimečně šetrné k životnímu prostředí.

Slavnostní předání 11. 4. 2018

Prvních devět dvanáctimetrových a jeden kloubový autobus o délce osmnáct metrů slavnostně uvedl Dopravní podnik města Děčína do provozu ve středu 11. dubna letošního roku za účasti zástupců města Děčín a společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic. Město Děčín reprezentoval náměstek primátorky pan Jiří Anděl, Dopravní podnik města Děčína jeho ředitel pan Bohumil Bárta a společnost MAN Truck & Bus Czech Republic pan Pavel Pospíšil, vedoucí prodeje autobusů. „Motory MAN spalující stlačený zemní plyn, CNG, jsou modernější a z hlediska ochrany životního prostředí bezpečnější a výrazně příznivější alternativou vznětovým motorů. Především v městské dopravě plně vyniknou jejich přednosti, ke kterým počítáme též schopnost plnit nejen nejpřísnější platné, ale též budoucí ještě tvrdší, emisní normy a navíc poskytnout velmi efektivní provoz městských autobusů odrážející se například v nižších provozních nákladech,“ říká k výběru Dopravního podniku města Děčína pan Reinhard Faderl, jednatel a generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic.

Důkladný tendr

Dopravní podnik města Děčína si v důsledně vedeném tendru zvolil za vítězného dodavatele flotily dvaceti jedna nových městských, nízkopodlažních autobusů značku MAN. Dodávku tvoří osmnáct dvanácti metrových sólo autobusů a tři kloubová provedení autobusů MAN Lion’s City CNG. Dopravní podnik má již také vybudovanou i novou plnící stanici CNG.

Pohon na stlačený zemní plyn je významně ekologičtější než pohon klasickými spalovacími vznětovými motory. Celková zátěž životního prostředí škodlivinami ve výfukových plynech motorů je podstatně nižší. Jde především o nižší emise pevných částic (sazí), rovněž objem vypouštěného plynu, s tzv. skleníkovým efektem, CO2 je nižší. Motory autobusů MAN Lion’s City CNG jsou tišší a úspornější. Provozní náklady, především v kolonce „cena za palivo“, potěší každého provozovatele.

V přepočtu na litry se cena spotřebovaného zemního plynu pohybuje zhruba o jednu třetinu níže než v případě pohonu vznětovým motorem.

CNG nahradí vznětové motory

Do konce tohoto roku obnoví Dopravní podnik města Děčína téměř polovinu své flotily městských autobusů. Plynové autobusy MAN Lion’s City postupně nahradí stávající nejstarší autobusy s naftovými motory. Celková hodnota kontraktu je přes 130 milionů korun, přičemž 85 procent je hrazeno z dotace evropských fondů v rámci programu ITI. Všechna vozidla budou nízkopodlažní a vybavená klimatizací.

Efektivní řešení

Městské nízkopodlažní autobusy MAN Lion’s City CNG ve dvanáctimetrovém provedení disponují třemi širokými dveřmi, osmnáctimetrové potom umožňují rychlou obměnu cestujících díky čtyřem širokým vstupům. Celková obsaditelnost sólo autobusů činí 83 osob, z toho je pro pasažéry 32 míst k sezení. Kloubové autobusy mají celkovou kapacitu 165 osob, z čehož pro sedící cestující je určeno 42 míst. Všechna vozidla jsou vybavena systémem pro automatické počítání cestujících. Interiér vozidel je monitorován kamerami, což přispívá bezpečnosti cestování. Součástí vozidel jsou infomační a odbavovací systémy. Autobusy jsou vybaveny též systémem bezdrátového připojení, tzv. wifi.

„Pracoviště řidiče je koncipováno se zaměřením na co nejsnadnější obsluhu vozidla a ergonomii. Nechybí zde chladnička na nápoje řidiče či autorádio. Pohon vozidel zajišťují plynové motory MAN E2876 o maximálním výkonu 200 kW/272 k, resp. 228 kW/310 k v případě kloubových autobusů, které jsou doplněny čtyřstupňovou automatickou převodovkou Voith,“ uvádí k technické specifikaci vozidel pan Luděk Bína, prodejce autobusů ve společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic.

„MAN se stal vítězem tendru na dodávku městských autobusů, kterého se zúčastnili celkem čtyři konkurenční výrobci. Jediným kritériem výběru byla pořizovací cena, přičemž součástí dodávky je rovněž vybavení a vyškolení servisu Dopravního podniku města Děčína tak, aby si mohli na vozidlech samostatně provádět údržbu, záruční i pozáruční servis. Zbývající počet autobusů dodá české zastoupení společnosti MAN Truck & Bus, pro které jde o jednu z největších zakázek na taková vozidla, nejpozději do konce srpna 2018,“ říká vedoucí prodeje autobusů ve společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic pan Pavel Pospíšil

 

TZ: MAN Truck & Bus Czech Republic

 

.

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

.

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.