cz  Czech      uk  EN

Prestižní vítězství. DPP je nejtransparentnější městskou společností zemí V4

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). ilustrační foto: Zdeněk Nesveda

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). ilustrační foto: Zdeněk Nesveda

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je v žebříčku transparentnosti nejlépe hodnocenou firmou z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Porazil tak dalších 35 velkých městských obchodních společností zemí Visegrádské čtyřky. Vyplývá to z údajů občanského sdružení Oživení, které žebříček sestavilo v rámci protikorupčních opatření.

Důraz vedení DPP na protikorupční politiku nese své ovoce. Podle zjištění Oživení je Dopravní podnik nejtransparentnější městskou společností v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. „Vnímáme to jako potvrzení správnosti naší strategie, která si klade jako prioritu být transparentní vůči veřejnosti,“ zdůrazňuje Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

 

Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP, foto: DPP

Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP, foto: DPP

 

„Deficity v transparentnosti bohužel vykazovaly všechny hodnocené společnosti v rámci zemí V4. DPP obstál v hodnocení nejlépe, nicméně obdržel z možných 100 % pouze 60 %, tudíž zde vidíme ještě velký prostor pro zlepšení,“ uvádí Andrea Kohoutková, advokátka spolupracující s Oživením.

V boji s korupcí má vedení DPP jednoznačnou podporu vládnoucích pražských politiků. „Jsme hrdí na to, že mezi 36 městskými obchodními společnostmi ze čtyř zemí zvítězil právě DPP. Navíc také uspěly Kolektory Praha. Je to pro nás další signál, že se věci vyvíjejí správným směrem. Nechceme ale usnout na vavřínech a budeme jako akcionář na DPP tlačit, aby jeho vedení dále zpřístupňovalo maximum důležitých informací nejenom pro Pražany,“ sděluje Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

„Když se podíváme, jaký byl ještě před pár lety obraz Dopravního podniku, tak je vítězství v anketě významným posunem k lepšímu. Pro Pražana je však myslím ještě důležitější to, že Dopravní podnik výborně funguje, neustále zvyšuje své dopravní výkony a vozí stále více cestujících, kteří dávají MHD přednost před individuální automobilovou dopravou,“ řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas.

DPP uspěl zejména díky zprostředkování přístupu k informacím. Podle Oživení nabízí DPP na webu snadno přístupné informace o společnosti s rozcestníkem k dokumentům, transparentně informuje o postupu podání žádosti o informace a také uvádí, do kdy na žádost odpoví. „Musíme se chovat jako moderní společnost 21. století, i když to často není jednoduché, považujeme to v dnešní době za standard,“ doplňuje Martin Gillar.

Zpráva Oživení dále vyzdvihuje komunikaci DPP ohledně vlastnické struktury, způsobu hlasování a rozhodovacích procesů společnosti.

Výsledky nezávislé studie občanského sdružení Oživení tak ukazují, že se DPP povedlo oprostit od chyb minulých vedení, kdy byly aktivity společnosti spojovány s netransparentností a korupčním prostředím.

 

TOP 5 českých městských společnosti ze čtyř evropských zemí podle žebříčku Oživení

TZ: DPP

 

DPP má na portálu BusPress vlastní rubriku, čtěte ZDE

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.