cz  Czech      uk  EN

Přehlídka československých historických autobusů na veletrhu CZECHBUS 2015

 

Czechbus 2015 1_1XX

Klub českých historických autobusů – RTO Klub zve příznivce historických autobusů na veletrh CZECHBUS 2015, který se uskuteční ve dnech 24. – 26. 11. 2015. V levém křídle Průmyslového paláce si máte možnost prohlédnout nekrásnější autobusy z československé poválečné produkce Škoda 706 RTO, v dálkovém, linkové a městském provedení, městský autobus Škoda 706 RO a nedávno zachráněný unikátní autobus Tatra 85/91 z roku 1938 po mistrovské renovaci.

Připomínáme dvě zajímavé akce v rámci veletrhu:

 Zdeněk Nesveda – BusPress

Klub českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klub,

je zájmovým sdružením vytvářejícím podmínky pro činnost osob v oblasti historických autobusů české výroby, který úzce spolupracuje s organizacemi zabývajícími se sběratelskou, restaurátorskou a muzejní činností v této oblasti.

Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií.

Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

 

LOGO_RTO_KLUB OK

 

 

Czechbus OK

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.