cz  Czech      uk  EN

Přehled s aplikací Green-Zones – evropské ekologické zóny

Start nové aplikace pro evropské ekologické zóny na veletrhu Transport Logistic v Mnichově

Přesně v den zahájení veletrhu Transport Logistic, největšího dopravního veletrhu na světě, bude 9. května na trh uveden opravdový highlight, který řidičům nákladních i osobních automobilů a autobusů enormně usnadní život na evropských silnicích. Aplikace hlásí online stav konkrétních ekologických zón a večer navíc I podmínky na následující den – individuální vhled do džungle evropských ekologických zón.

Kdo cestuje po Evropě nákladním automobilem, osobním automobilem nebo autobusem, měl by být na své cestě inofrmován o různých ekologických zónách, aby se vyhnul vysokým pokutám. Národní zákazy vjezdu, regionální ekologické zóny, lokální zvláštní a výjimečná nařízení, v nichž provozovatelé komerční dopravy či turisté mohou snadno ztratit přehled. Především v situacích, kdy je navíc nutno sledovat: v jaký den co? V jaké hodiny a pro které typy vozidel? Pro liché či sudé SPZ?

Existuje mnoho plaket a různě definovaných ekologických zón. Některé země mají celou řadu plaket. Například Francie nabízí celkem šest druhů plaket. S tzv. plaketou Crit´Air smí nebo naopak nesmí řidič vjet do ekologické zóny, podle dne a barvy plakety, která se řídí emisními normami jednotlivých vozidel.

Hlášení stavu online

Přesně v den zahájení veletrhu Transport Logistic přichází na trh opravdový highlight v podobě aplikace Green-Zones. Aplikace hlásí stav ekologické zóny v reálném čase a od 20 hodin také podmínky pro následující den. Od 8. května tedy bude možné prostřednictvím webových stránek a nejpozději od konce června i prostřednictvím aplikace pro chytré telefony (Android/iOS) načítat detailní informace o nařízeních a výjimkách pro konkrétní dny ve všech ekologických zónách, pro něž je povinná plaketa, viněta nebo Pickerl. Geodetický systém map ukazuje hranice konkrétních ekologických zón. Zohledňují se také denní hlášení úřadů životního prostředí.

Aplikace zdarma pro zákazníky Green-Zones

Aplikace hlásí až pět stupňů varování před eventuálním vyhlášením stavu zvýšeného znečistění ovzduší, aby bylo možné včas rozpoznat hrozící zákaz vjezdu. Aplikace je k dispozici v němčině, angličtině, francouzštině a španělštině a pro zákazníky Green-Zones je jako dodatková služba minimálně po dobu 12 měsíců zdarma. Kód pro stažení aplikace získá uživatel na konci června společně se zásilkou obsahující plaketu objednanou u Green-Zones.

Informační portál Green-Zones poskytuje informace v mnoha jazycích o nejrůznějších evropských ekologických zónách. V jednotlivých eshopech je možné objednat plakety online. Neboť jste-li jako turista, řidič autobusu nebo speditér už na místě, není často možné plaketu spontánně zakoupit tak jako je tomu u dálničních známek. Zbývá tedy jediná možnost: otočit se, zvolit dlouho objížďku nebo se smířit s vysokými pokutami za vjezd bez platné plakety: ve Francii napč. 68-375 euro nebo v Rakousku 80 až 2.180 euro.

WWW.GREEN-ZONES.EU

TZ: Green-Zones

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

.

.

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.