cz  Czech      uk  EN

Předání elektrobusu a dalších dvou nových autobusů pro MHD v Krnově

Nový elektrobus Arriva, tak jak bude vypadat a hlavně jezdit v Krnově, obrázek: Arriva

Nový elektrobus Arriva, tak jak bude vypadat a hlavně jezdit v Krnově, obrázek: Arriva

Krnovská MHD projde v lednu velkou změnou. Kromě elektrobusu, který bude nově brázdit ulice města na lince číslo 1, budou všechny její autobusy od ledna nízkopodlažní, vybavené speciálním systémem pro nevidomé a cestující budou mít možnost platit za jízdenky u řidiče bezkontaktními platebními kartami. Místo hledání drobných tak bude stačit jedno pípnutí.

Představení a předání nových autobusů se uskuteční příští týden v Krnově ve středu 18. ledna 2017 od 13 hodin

TZ:  ARRIVA

Autobusy MHD bude dále provozovat Arriva

Městskou hromadnou dopravu v Krnově bude i v příštích pěti letech zajišťovat společnost Arriva Morava. Rozhodli o tom radní, kteří v prosinci schválili smlouvu s tímto dopravcem o veřejných službách v přepravě cestujících k zajištění dopravní obslužnosti města Krnova městskou hromadnou dopravou v letech 2017-2021. Předpokládaná roční hodnota služby je 9,5 milionu korun při 280 tisících ujetých kilometrech. Provoz MHD na šesti stávajících linkách se nemění.

Město s dopravcem o smlouvě vyjednávalo několik měsíců. „Rozhodovali jsme se mezi smlouvou na pět nebo na deset let. Desetiletá smlouva sice byla pro město finančně výhodnější, když bychom platili o 260 tisíc korun ročně méně, ale nechtěli jsme zatížit příští vedení města tak dlouhým závazkem. Podařilo se nám však sjednat řadu benefitů,“ uvedla starostka Jana Koukolová Petrová.

Uzavřením smlouvy se městu například otevřel prostor pro dohodu o poskytnutí slevy v ceníku příležitostné osobní dopravy pro krnovské sportovní a mládežnické organizace a kluby. „Dále jednáme o tom, aby společnost na základě našich požadavků a specifikací provozovala za výhodnou cenu od 10 do 25 korun přepravní služby pro seniory – Senior taxi, a máme přislíbeno, že ve všech autobusech MHD bude možné platit jednotlivé jízdné bezkontaktní bankovní kartou“ dodala starostka.

Dopravce se rovněž zavázal, že v roce 2017 obmění vozový park – pořídí dva nové nízkopodlažní autobusy, které budou disponovat plošinou pro nástup handicapovaných cestujících a také akustickým informačním systémem s vazbou na povelovou soupravu nevidomých, a jeden autobus na elektrický pohon, jenž bude nasazen na páteřní linku 801. Tento příslib plní už nyní. Nové autobusy společnost Arriva Morava představí veřejnosti ve středu 18. ledna ve 13.00 hodin na krnovském Hlavním náměstí.

TZ: MÚ Krnov

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.