cz  Czech      uk  EN

Pražský dopravní podnik daruje tramvaje do ukrajinského Mariupolu

t3-ok

Legenda T3 je pomalu nahrazována modernějšími vozy, určitě jsou však schopny provozu ještě další roky, ilustrační foto: DPP

Představenstvo pražského dopravního podniku odsouhlasilo humanitární dar dvou vyřazených tramvají typu T3SU do ukrajinského města Mariupol. Smlouva o předání tramvají byla dnes slavnostně podepsána v rezidenci primátora hl. m. Prahy.

„Našim ukrajinským kolegům bych ráda popřála, ať jim tyto vozy slouží ke spokojenosti, a hlavně, ať se život v jejich městě rychle a úspěšně vrátí do  normálních kolejí. Totéž samozřejmě platí i pro další válkou postižená města a vesnice na východě Ukrajiny,“ uvedla při podpisu smlouvy primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Vozový park hromadné dopravy v Mariupolu je žalostný. Naše tramvaje by tamním obyvatelům měly výrazně pomoci,“ doplnil generální ředitel a předseda představenstva DPP Martin Gillar.

České tramvaje budou jezdit po Mariupolu s logem hl. m. Prahy a Evropské unie. Ta zajistí pokrytí nákladů na železniční dopravu tramvají na Ukrajinu. Transakce proběhne bez dalšího zprostředkovatele.

Darování tramvají inicioval europoslanec Pavel Svoboda, který před rokem Mariupol navštívil. „Město je stále obležené a nikdo tam nechce dávat prostředky, ale solidarita vůči jeho lidem, kteří v něm žijí, je nutná. Tamní infrastruktuře naše použité tramvaje výrazně pomohou,“ řekl europoslanec Pavel Svoboda.

Pražský dopravní podnik už dříve prodával starší nepoužívané tramvaje do Ruska a na Ukrajinu, kde jich stále jezdí několik desítek.

TZ, ilustrační foto: DPP

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.