cz  Czech      uk  EN

Nový vlak Sirius Leo Express je v Čechách!

Vlak Sirius, který vyvinul Leo Express společně s dodavatelem, je ušitý na míru pro potřeby zákazníků. Při přípravě jeho designu, který Leo Express vlastní, se vycházelo ze zkušeností nabraných z miliardy ujetých osobokilometrů. Jméno Sirius bylo vybráno z více než 4000 návrhů, které vzešly od samotných cestujících.

Vlak Sirius, který vyvinul Leo Express

Na projektu nového vlaku Leo Express se spolupodílela česká designerská studia a další tuzemští dodavatelé. Z Česka tak pochází každá pátá součástka, která byla na vlaku použita. Český je také zabezpečovací systém vlaku. Kromě toho, že je vlaková doprava obecně tou nejekologičtější, vyniká Sirius vysokou mírou rekuperace energie a její nižší spotřebou danou lehkou hliníkovou konstrukcí. Pokud si cestující sednou místo do aut do vlaku Sirius, ušetří 97 % energie a přispějí tak ke snížení emisí

Od cestujících Leo Express nepochází jen jméno nového vlaku, ale i jeho celá koncepce. Vnitřní rozvržení vozu a jednotlivé prvky byly navrženy právě podle jejich potřeb, které Leo Express dlouhodobě sledoval v reálném vlakovém provozu. Vlaky mají mimo jiné nízkopodlažní přístup pro rodiče s kočárkem, cestující na invalidním vozíku či cyklisty s kolem. Samozřejmostí je také dostatečný prostor pro zavazadla, lyže a kola. Zároveň jsou respektovány rozdílné potřeby jednotlivých cestujících, kteří se mohou těšit na speciálně upravenou vyšší třídu nebo dětský oddíl.

Leo Express zakoupil tři nové vlaky od jejich největšího výrobce na světě. U těchto vlaků je Leo Express autorem a vlastníkem konceptu a designu jednotek. Leo Express uzavřel opci na nákup dalších až 30 vlaků. Celková hodnota zakázky je pět miliard korun. Leo Express vyjede od prosince letošního roku také s vlaky Leo Express Lint na regionálních tratích v Pardubickém a Zlínském kraji. Aktuálně poptává také nové vlaky pro zakázky na Olomoucku či v Praze a má zájem o regionální dopravu na Slovensku.

TZ: Leo Express
 

.

Vlak Sirius -  Leo Express

.

Vlak Sirius Leo Express

.

Leo Express

.

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.