cz  Czech      uk  EN

Nový patrový autokar Volvo 9700 DD představila společnost Volvo Buses

Společnost Volvo Buses rozšiřuje nabídku svých dálkových autokarů o nový model, patrový Volvo 9700 DD. Byl vyvinutý na základě požadavků zákazníku o autobus s větší přepravní kapacitou. Nový patrový autobus se vyznačuje větší flexibilností využití a splňuje přísná kritéria pro bezpečnost a pohodlí cestujících.  

 „S novým autokarem Volvo 9700 DD můžeme nyní našim zákazníkům nabídnout komplexní řadu turistických a expresních autobusů s prémiovými funkcemi. Sektor expresních autobusů v severském regionu rychle roste a pro mnoho operátorů je určený model Volvo 9700 DD, který nabízí větší kapacitu a efektivitu, “ říká Niklas Orre, viceprezident pro prodej autokarů.

 

Volvo 9700 DD

.

Díky vyšší konektivitě má provozovatel autobusu možnost lepšího sledování provozu v reálném čase je schopen vidět online nejrůznější funkce a na základě toho může také naplánovat lépe servis pro dosažení optimálních výsledků. Díky zóně, ovládané počítačovým systémem, je možné snížit rychlost v kritických oblastech, tím se zvyšuje bezpečnost, v neposlední míře i snižuje spotřeba paliva.   

Volvo 9700 DD, které pojme až 96 cestujících, bylo vyvinuto, aby cestujícím poskytovalo co nejlepší pohodlí na krátkých i dlouhých cestách. Autokar je vybaven ergonomickými sedadly navrženými společností Volvo a klimatizačním systémem s oddělenými zónami pro cestující a řidiče. K dispozici je široká škála multimediálních systémů a informačních systémů pro cestující. Průchody dveří, střední ulička, schody a výška střechy nahoře i dole jsou dimenzovány pro rychlé nastupování a vystupování.

Prostor pro řidiče je prostorný a vyvýšený, aby poskytoval dobrý výhled. Pro zvýšení bezpečnosti provozu je Volvo 9700 DD také vybaveno několika aktivními bezpečnostními systémy, jako jsou například elektronicky řízené brzdy, elektronický systém stability a protiskluzový systém. Řidiči ocení systémy podpory řízení, sledovaní v jízdy v pruzích a systém nouzového brzdění.  

Zdroj: Volvo Buses

.

Volvo 9700 DD

.

 

Volvo Buses

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.