cz  Czech      uk  EN

Nový patrový autobus VISEON pro linkovou dopravu

Německý výrobce z bavorského Pilstingu  představil další novinku, patrový autobus VISEON LDD13. Konstrukce je odvozena od většího typu LDD 14  s tím rozdílem, že rozvor náprav se zkrátil o 1,4 m. Autobus s třetí řízenou nápravou má tak nyní skvělé jízdní vlastnosti i přes své impozantní rozměry 13 metrů délky a 4 metry výšky.  Malý průměr otáčení je pouhých 20,5 metrů, umožňuje dobré manévrování, zejména v prudkých zatáčkách oproti klasickým autobusům s délkou 15 metrů. Výrobce deklaruje maximální kapacitu obsazení až 120 cestujících, podle typu použitých sedadel u linkové verze. S využitím autobusu se počítá v zájezdové dopravě, ale i na pravidelných meziměstských linkách.

Nízkopodlažní patrový autobus je vyroben klasickým způsobem svařování z uzavřených tenkostěnných profilů, kde základ samonosné karoserie tvoří pevná, kompaktní klec. Konstrukce je ošetřena špičkovou antikorozní technologií s kataforézní úpravou. Šest let poskytuje výrobce záruku na pro rezivění dílů karosérie.  Kusová zakázková výroba umožňuje variabilně na přání zákazníka měnit dispozice druhých nástupních dveří, buď ve střední, nebo zadní části autobusu. U nízkopodlažní verze je možné také variabilně plánovat umístění schodů do horního patra a ploch pro invalidní vozík a kočárky.

VISEON využívá osvědčených agregátů, motory MAN, převodové ústrojí a nápravy ZF. Motor, řadový stojatý šestiválec, umístěný excentricky v levé zadní časti, MAN D2066 LOH (EEV) s obsahem 10,5 litrů poskytuje dostatečný výkon 400 koní (294 kW) a maximální točivý moment 1900 Nm při 1000 – 1400 min. Přesné, citlivé řazení obstarává pro verzi linkového provedení automatická, šestistupňová převodovka ZF EcoLife.

Text, foto z výroby:  Zdeněk Nesveda
Foto: VISEON

 

 

Fotogalerie VISEON LDD 13

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.