cz  Czech      uk  EN

Nové autobusy SOR pro společnost Arriva Východní Čechy

Foto_1-Nove_autobusy_dopravce_Arriva

Společnost Arriva Východní Čechy slavnostně převzala první část dodávky nových autobusů, které budou jezdit převážně na meziměstských linkách na Pardubicku a Chrudimsku. První vozidla budou nasazena do provozu v příštích dnech, zbytek z celkové dodávky 15 autobusů převezme dopravce během podzimu. Představení a předání vozidel proběhlo v Libchavách za účasti zástupců dopravní společnosti Arriva, výrobce autobusů SOR Libchavy a zástupců Pardubického kraje.

Foto_2-Slavnostni_strihani_pasky

(pásku stříhají Jaroslav Trnka, GŘ SOR Libchavy (na fotografii zleva), Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje (uprostřed) a Daniel Adamka, GŘ Arriva Transport ČR)

„Autobusy jsou pořízeny z vlastních finančních zdrojů společnosti a budou provozovány v linkové dopravě v Pardubickém kraji v závazku veřejné služby. Představená vozidla jsou moderní autobusy, většina z nich částečně nízkopodlažní, které jsou součástí celkové dodávky patnácti vozů v rámci pravidelné obnovy našeho vozového parku,“ řekl Jindřich Poláček, místopředseda představenstva Arriva Východní Čechy. „Našim hlavním cílem při nákupu nových autobusů je zvýšení podílu nízkopodlažních vozidel,“ dodal Poláček.

Foto_6-Autobus_SOR_CN_9,5_v_barvach_Arriva

Nově zakoupené autobusy jsou značky SOR v různých provedeních. V dalších dodávkách pro letošní rok bude zastoupen i malokapacitní autobus stejné značky (typ CN 8,5) a vozidlo Rošero. Všechna nízkopodlažní (LE) dodávaná vozidla jsou vybavena výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku, seniorům i rodičům s kočárky.

Foto_5-Interier_castecne_nizkopodlazniho_autobusu_znacky_SOR_v_barvach_dopravce_Arriva

„Tato společnost pro nás ročně zajišťuje přibližně 37 procent z celkového rozsahu dopravní obslužnosti v kraji. Znamená to, že najede necelých šest milionů kilometrů za rok, a to není zrovna malé číslo. Proto jsem rád, že svůj autopark modernizuje a nabízí tak svým zákazníkům – a našim občanům – pohodlné a kvalitní cestování,“ prohlásil Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost.

Arriva LOGO

Společnost Arriva Východní Čechy je součástí skupiny Arriva po akvizici mateřskou firmou Deutsche Bahn. Arriva VČ provozuje v regionální dopravě 340 autobusů, z toho 52 (včetně výše uvedených sedmi vozů) částečně nízkopodlažních s průměrným stářím 8,4 roku. V Pardubickém kraji má firma 106 autobusů, z toho 26 částečně nízkopodlažních. Společnost zaměstnává celkem 436 řidičů, z toho 128 řidičů v Pardubickém kraji, kteří najeli za první pololetí letošního roku v linkové dopravě 10 155 078 kilometrů, z toho 3 249 901 kilometr v Pardubickém kraji.

Více informací o firmě naleznete na adrese: www.arriva-vychodnicechy.cz

foto text:

Pavel Novák

Senior Consultant PR & PA

PAN Communications

pavel.novak@pancom.cz

U městských domů 1555/11

170 00 Praha 7

Foto_3-Autobus_SOR_v_barvach_dopravce_Arriva

Foto_4-Nove_predstavene_autobusy_Arriva_Vychodni_Cechy

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.