cz  Czech      uk  EN

Nové autobusy Mercedes Benz Inturo Euro VI pro ČSAD Slaný

Mercedes INTURO Euro ICOM 5

Nové  autobusy Mercedes Benz Inturo Euro VI pro ČSAD Slaný,  12 autobusů MB Intouro Euro VI pro linkový provoz ve Středočeském kraji

  • ČSAD Slaný, člen skupiny ICOM transport, s podporou ROP Střední Čechy investuje do technologie Euro VI
  • První větší nákup linkových autobusů Euro VI v ČR

Společnost ČSAD Slaný a.s., člen skupiny ICOM transport, nakoupila v březnu 2014 s podporou ROP Střední Čechy 12 bezbariérových linkových autobusů MB Intouro splňujících emisní limity Euro VI. Kdo zná postoj vedení skupiny ICOM transport k ekologickým aspektům dopravy, není překvapen, že jako první v České republice investuje ve větším měřítku do technologie Euro VI v linkových autobusech.

Mercedes INTURO Euro ICOM

Je to příběh o velkém podnikatelském úspěchu. Během posledních 10 let se stala společnost ICOM transport a.s. jednou z nejmodernějších dopravních společností v Evropě. Při symbolickém předání vozů panem Dr. Thomasem Rohdem, jednatelem společnosti EvoBus Bohemia, paní Kateřině Kratochvílové, předsedkyni představenstva společnosti ICOM transport, zdůraznil Dr. Rohde paralely vývoje společnosti ICOM transport a autobusu typu Intouro. „Srovnatelně razantní příběh o úspěchu zažil také typ MB Intouro. Protože díky prodeji víc jak 6000 kusů během pouhých sedmi výrobních let se vyvinul tento typ v bestseller ve výrobní řadě autobusů Mercedes-Benz“, řekl Dr. Rohde.

Středopodlažní autobus Intouro je speciálně zkonstruován pro meziměstský linkový provoz, školní a podnikovou přepravu. Vozy Intouro jsou vyráběny v moderním výrobním závodu Hosdere poblíž Istanbulu v turecké dceřinné společnosti Daimler s názvem Mercedes-Benz Türk A.S. Mercedes-Benz Intouro vychází z osvědčené řady meziměstských autobusů Mercedes-Benz. Jednou z jeho nevýznačnějších vlastností je výborný poměr  cena – výkon.

Bezbariérový a zohledňující životní prostředí

ICOM - Mercedes INTOURO Euro VI 1

Nákup vozového parku Intouro byl subvencován pomocí programu ROP střední Čechy (regionální program NUTS II pro podporu regionu Střední Čechy). Cílem programu pro podporu je posílení ekologických dopravců v regionu pro minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí, posílení dopravní obslužnosti a také vytváření bezbariérového prostředí pro obyvatele regionu.

Vozy Intouro byly vybaveny dle tohoto programu. Aby mohlo vozidlo přepravovat cestující s omezenou pohyblivostí, jsou vozidla Intouro vybavena u druhých dveří integrovanou zvedací plošinou. Celý interiér vozidla je pak bezbariérový, bez schodů ve střední uličce. Díky tomuto řešení bezbariérového přístupu bylo možno umístit v interiéru  49+1 míst k sezení s komfortními rozestupy. Sedadla jsou typu Inter Star Eco (ISE).

Výkonný motor BlueEfficiency Power OM 936 o výkonu 220 kW

ICOM - Mercedes INTOURO Euro VI 8

Hledisko životního prostředí splňuje Intouro díky hospodárným motorům s emisemi Euro VI. Spotřeba paliva byla u Euro VI snížena o 5 % v porovnání s typem Euro V. Výkonný motor BlueEfficiency Power OM 936 o výkonu 220 kW je stojatý řadový šestiválec se vstřikováním typu Common-Rail. Kompaktní motor o objemu 7,7 l má největší točivý moment 1200 Nm při 2200 ot./min a přesvědčuje svým spontánním nástupem a vysokou kultivovaností chodu.  Působivé je porovnání skutečných emisí autobusů Intouro Euro VI s limity Euro V, které platily do 31. 12. 2013: Nová Intoura mají skutečné emise NOx o 90% nižší a emise pevných čístic (sazí) dokonce o 95% nižší než požadovaly limity Euro V! Výrobce navíc prokázal, že dodané autobusy jsou schopny dodržet emisní limity Euro VI po dobu nejméně 7 let nebo 700.000 km.

O společnosti ICOM transport

 

icom 1

 ICOM TRANSPORT

Dopravní koncern ICOM transport byl založen v roce 1996 a je jed nou z nejmodernějších dopravních společností ve střední Evropě. Těžiště společnosti je vnitrostátní a mezinárodní kamionová doprava a meziměstská autobusová doprava. Do stěžejních aktivit patří kromě jiného také síť autorizovaných servisních míst Mercedes-Benz a čerpací stanice. ICOM Transport zaměstnává celkem 1800 osob a provozuje vozový park s 800 autobusy a 300 kamióny. Průměrné stáří vozového parku autobusů činí cca. 3,7 let (průměr v zemi je 14 let). Od počátku spolupráce s Mercedes-Benz investovala společnost ICOM Transport cca. 4,2 miliardy Kč (161 mil. EUR) do vlastního autobusového parku. Minulý rok byla pořízena nová vozidla v hodnotě 470 milionů Kč (18 mil. EUR).

Tisková informace: EvoBus Bohemia

foto: Zdeněk Nesveda

Mercedes INTURO Euro ICOM 7

Mercedes INTURO Euro ICOM 2

Mercedes INTURO Euro ICOM 6

Mercedes INTURO Euro ICOM 4

Mercedes INTURO Euro ICOM 1

Mercedes INTURO Euro ICOM 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.