cz  Czech      uk  EN

ČSAD Slaný – autobus INTURO, bezbariérový a zohledňující životní prostředí

ICOM 1

Společnost ČSAD Slaný a.s., člen skupiny ICOM transport, nakoupila v březnu 2014 s podporou ROP Střední Čechy 12 bezbariérových linkových autobusů MB Intouro splňujících emisní limity Euro VI. Kdo zná postoj vedení skupiny ICOM transport k ekologickým aspektům dopravy, není překvapen, že jako první v České republice investuje ve větším měřítku do technologie Euro VI v linkových autobusech.

 

ICOM 2

Je to příběh o velkém podnikatelském úspěchu. Během posledních 10 let se stala společnost ICOM transport a.s. jednou z nejmodernějších dopravních společností v Evropě. Při symbolickém předání vozů panem Dr. Thomasem Rohdem, jednatelem společnosti EvoBus Bohemia, paní Kateřině Kratochvílové, předsedkyni představenstva společnosti ICOM transport, zdůraznil Dr. Rohde paralely vývoje společnosti ICOM transport a autobusu typu Intouro. „Srovnatelně razantní příběh o úspěchu zažil také typ MB Intouro. Protože díky prodeji víc jak 6000 kusů během pouhých sedmi výrobních let se vyvinul tento typ v bestseller ve výrobní řadě autobusů Mercedes-Benz“, řekl Dr. Rohde.

ICOM 3

Středopodlažní autobus Intouro je speciálně zkonstruován pro meziměstský linkový provoz, školní a podnikovou přepravu. Vozy Intouro jsou vyráběny v moderním výrobním závodu Hosdere poblíž Istanbulu v turecké dceřinné společnosti Daimler s názvem Mercedes-Benz Türk A.S. Mercedes-Benz Intouro vychází z osvědčené řady meziměstských autobusů Mercedes-Benz. Jednou z jeho nevýznačnějších vlastností je výborný poměr cena – výkon.

ICOM 4

INTURO  –  bezbariérový a zohledňující životní prostředí!

Nákup vozového parku Intouro byl subvencován pomocí programu ROP střední Čechy (regionální program NUTS II pro podporu regionu Střední Čechy). Cílem programu pro podporu je posílení ekologických dopravců v regionu pro minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí, posílení dopravní obslužnosti a také vytváření bezbariérového prostředí pro obyvatele regionu.

Vozy Intouro byly vybaveny dle tohoto programu. Aby mohlo vozidlo přepravovat cestující s omezenou pohyblivostí, jsou vozidla Intouro vybavena u druhých dveří integrovanou zvedací plošinou. Celý interiér vozidla je pak bezbariérový, bez schodů ve střední uličce. Díky tomuto řešení bezbariérového přístupu bylo možno umístit v interiéru 49+1 míst k sezení s komfortními rozestupy. Sedadla jsou typu Inter Star Eco (ISE).

Hledisko životního prostředí splňuje Intouro díky hospodárným motorům s emisemi Euro VI. Spotřeba paliva byla u Euro VI snížena o 5 % v porovnání s typem Euro V. Výkonný motor BlueEfficiency Power OM 936 o výkonu 220 kW je stojatý řadový šestiválec se vstřikováním typu Common-Rail. Kompaktní motor o objemu 7,7 l má největší točivý moment 1200 Nm při 2200 ot./min a přesvědčuje svým spontánním nástupem a vysokou kultivovaností chodu. Působivé je porovnání skutečných emisí autobusů Intouro Euro VI s limity Euro V, které platily do 31. 12. 2013: Nová Intoura mají skutečné emise NOx o 90% nižší a emise pevných čístic (sazí) dokonce o 95% nižší než požadovaly limity Euro V! Výrobce navíc prokázal, že dodané autobusy jsou schopny dodržet emisní limity Euro VI po dobu nejméně 7 let nebo 700.000 km.

 

icom 1

O společnosti ICOM transport

 

Dopravní koncern ICOM transport byl založen v roce 1996 a je jed nou z nejmodernějších dopravních společností ve střední Evropě. Těžiště společnosti je vnitrostátní a mezinárodní kamionová doprava a meziměstská autobusová doprava. Do stěžejních aktivit patří kromě jiného také síť autorizovaných servisních míst Mercedes-Benz a čerpací stanice. ICOM Transport zaměstnává celkem 1800 osob a provozuje vozový park s 800 autobusy a 300 kamióny. Průměrné stáří vozového parku autobusů činí cca. 3,7 let (průměr v zemi je 14 let). Od počátku spolupráce s Mercedes-Benz investovala společnost ICOM Transport cca. 4,2 miliardy Kč (161 mil. EUR) do vlastního autobusového parku. Minulý rok byla pořízena nová vozidla v hodnotě 470 milionů Kč (18 mil. EUR)

TZ: EvoBus

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.