cz  Czech      uk  EN

„Nikdy neslibuj co nemůžete splnit“ říká obchodník s autobusy VOLVO Martin Spjern

Prodej autobusů je z velké části otázkou ovlivňování politiků, podle Martina Spjerna regionálního šéfa prodeje v severských zemích společnosti Volvo Buses.

„Politická  jsou rozhodnutí určení typu veřejné dopravy ve městě nebo regionu. Tak tohle je místo, kde musíme začít,říká Martin Spjern.

Nic nového pod sluncem, jedno jestli ve Skandinávii nebo v Čechách: pozn. redakce

Jedním ze způsobů, jak věci ovlivnit je připravit pro politiky, semináře a odborné přednášky různého druhu.„Hovoříme o výhodách námi nabízených autobusů a informujeme naše publikum, jak naše řešení fungují,vysvětluje Martin Spjern.

Martinovými zákazníky jsou provozovatelé, kteří smluvně provozují autobusovou dopravu. Ve Skandinávii je pět hlavních operátorů, kteří provozují flotily o počtu několik tisíc autobusů. Podle Martina, není ani jeden den, aniž by někdo z prodejního personálu nebyl v kontaktu s velkými operátory. „Je to uzavřený kruh, prodáváme, provádíme servis a podporu. Nabízíme také těmto klientům příležitost zahrnout nás do procesu v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek. Čím více jsme s nimi v kontaktu, tím je naše šance větší autobusy jim prodat,“ říká Martin Spjern

Martin Spjern je zapojený do prodeje autobusů Volvo téměř 13 let,  za tu dobu si vytvořil vztah se zákazníky založený na důvěře.“Nikdy nesmíte zapomenout, že prodáváte především autobusy lidem. To je pro vztah se zákazníkem hodně důležité, je to znalost nejen zákazníků, ale i podnikání. Nesmíš  nabídnout zákazníkům to co nepotřebují a nikdy nesmíš slibovat to, co nemůžeš splnit. Pokud tak neučiníte, bude vaše důvěra nenávratně pryč, „říká Martin Spjern.

Zdroj: Global News

 

 

Komentáře uzavřeny.