cz  Czech      uk  EN

Největší české rojení historických autobusů již příští měsíc!

Největší sraz českých historických autobusů se každoročně uskuteční v Lešanech (foto: Zdeněk Nesveda)

Největší sraz českých historických autobusů se každoročně uskuteční v Lešanech (foto: Zdeněk Nesveda)

 

18. sraz historických autobusů RTO klubu Lešany 2017 v sobotu 27. května

Tradiční jarní sraz historických autobusů členů Klubu českých historických autobusů (KČHA – RTO Klubu) se uskuteční již příští měsíc v Lešanech. České historické autobusy se ve Vojenském historickém muzeu v Lešanech se objeví již po 18. Je to doba, za kterou zestárnuly i autobusy Karosa řady ŠD, ŠL, a ŠM, ale i Karosa 730, dosáhly věku třiceti let, staly se tak také veterány a nyní je máme možnost vidět po boku legendárního autobusu Škoda 706 RTO. Pokud jste milovníci starých autobusů, nenechte si ujít příležitost vidět je všechny pohromadě, což se vám může podařit skutečně jenom jednou za rok právě v Lešanech.

 

Sraz historických autobusů RTO klubu v Lešanech v roce 2016 (foto: Zdeněk Nesveda)

Sraz historických autobusů RTO klubu v Lešanech v roce 2016 (foto: Zdeněk Nesveda)

 

O RTO klubu

Klub českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klub je zájmovým sdružením vytvářejícím podmínky pro činnost osob v oblasti historických autobusů české výroby, který úzce spolupracuje s organizacemi zabývajícími se sběratelskou, restaurátorskou a muzejní činností v této oblasti.

Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií. Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

Co se děje okolo historických autobusů v česku můžete sledovat ve stálé rubrice na portálu BusPress zde…

Nebo také na facebooku  ŠKODA 706 RTO zde… 

Informace k RTO kalendáři, který vzniká každý rok ve spolupráci redakce BusPress s RTO klubem. I letos, s největší pravděpodobností RTO kalendář 2018 vznikne a protože je tady jaro a vše se probouzí, tak  i naše aktivita s foťákem v ruce za „erťáky“ pomalu vyrazit. Všechny fotografie z loňského kalendáře, které byly ve velkém rozlišení volně ke stažení již nenajdete z  jediného prostého důvodu, skončila tříměsíční lhůta na jejich vyzvednutí na portálu Úschovna cz. Takže na další fotky si budete muset počkat až s focením nového kalendáře a nebo si autobusy přijet sami vyfotit do Lešan 27. května.   

Zdeněk Nesveda

 

Herec Václav Kopta čestný člen RTO klubu a také kmotr RTO kalendáře na srazu v Lešanech v roce 2015. (foto: Zdeněk Nesveda)

Herec Václav Kopta čestný člen RTO klubu a také kmotr RTO kalendáře na srazu v Lešanech v roce 2015. (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.