cz  Czech      uk  EN

Motoristické veletrhy BVV pro rok 2013 se představily v Praze

Veletrhy Brno představily v úterý 20. listopadu 2012 v Praze strukturu veletrhů 2013 s motoristickou tématikou na tiskové konferenci novinářům společně s partnery. Generální ředitel společnosti Veletrhy Brno pan Jiří Kuliš na úvod představil novou koncepci veletrhů Autosalon, Motosalon a podrobně seznámil přítomné novináře se strukturou nově připravovaného veletrhu EUROTRANS. Mezinárodní veletrh EUROTRANS označil jako jeden z hlavních pilířů pro budoucí období v portfoliu akcí pořádaných Veletrhy Brno. Jednoznačnou podporu připravovaným veletrhům vyjádřili přítomní zástupci profesních svazů a sdružení z oboru automobilového průmyslu pan Antonín Šípek ředitel Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) a pan Pavel Tunkl tajemník svazu  dovozců automobilů (SDA).

text, foto Zdeněk Nesveda     

pánové z leva: Jiří Palupa, Jiří Kuliš, Antonín Šípek, Pavel Tunkl, Tomáš Moravec, Juraj Antal

 

Společné prohlášení profesních svazů a sdružení z oboru automobilového průmyslu, dopravy a logistiky na podporu veletrhu „EUROTRANS“

Společnost Veletrhy Brno připravuje nový dopravní veletrh „Eurotrans“, jehož první ročník se uskuteční v září 2013 pod záštitou Ministerstva dopravy ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Tento veletržní koncept je postaven na základě tradičních výstav „Autotec“ a „Transport a logistika“, ke kterým bude přiřazen i obor železniční dopravy s názvem „Rail-tec“. Součástí veletrhu EUROTRANS bude také výstava železniční techniky ŽEL-RAIL. Tato akce má sedmnáctiletou tradici ve slovenských  Vrútkách a její představení v Brně je důkazem partnerské spolupráce dokumentujícím česko – slovenský koncept veletrhu.

Představení tuzemských i zahraničních výrobců užitkových vozidel a autobusů, jejich skupin a dílů i technologického vybavení pro servisy spolu s prezentací silniční a železniční dopravy včetně související logistiky a služeb vychází z poptávky a analýzy současného českého a evropského výstavního trhu. Spojení všech oborů souvisejících s dopravou a logistikou do jednoho veletrhu tak nabídne komplexní pohled na danou problematiku, což je výhodné jak pro vystavovatele tak i pro odborníky a ostatní návštěvníky.

Níže uvedené profesní organizace a další subjekty zastoupené v přípravném výboru veletrhu „Eurotrans“ považují tento nový projekt v ČR za unikátní a z hlediska účasti za prioritní. Proto se rozhodly veletrh „Eurotrans“ tímto prohlášením veřejně podpořit a doporučit účast na něm nejen svým členům, ale i všem firmám a organizacím, které v oborech daných nomenklaturou veletrhu působí. 

Podle názoru představitelů profesních svazů a sdružení má veletrh „Eurotrans“ všechny předpoklady k účinné prezentaci vystavovatelů a také k vytvoření fóra pro odbornou výměnu názorů a formulování podnětů pro další rozvoj všech dopravních oborů, automobilové výroby, logistických procesů a navazujících služeb. Veletrh „Eurotrans“ je správným místem nejen pro uvedení oborových novinek, ale také pro řešení aktuálních oborových problémů, mezi které patří mimo jiné podpora technických oborů a technického vzdělání nebo podpora dopravy jako jednoho ze základních pilířů tuzemského hospodářství.

tisková zpráva BVV 

 

Sdružení automobilového průmyslu  (AutoSAP)

Svaz dovozců automobilů (SDA)

Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA)

ČESMAD Bohemia

Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky (SAČR)

Ředitelství vodních cest ČR Česká logistická asociace o.s. Svaz spedice a logistiky (SSL)

Českomoravská elektrotechnická asociace (ELA)

Svaz dopravy ČR (SD ČR) Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO)

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.