cz  Czech      uk  EN

Mobility & City Transport – vedoucí globální platforma pro veřejnou dopravu

UITP

„SMILE IN THE CITY“

Mezinárodní odborný veletrh Mobility & City Transport a 61. UITP Kongres. Veletrh a kongres pořádaný mezinárodní asociací veřejné dopravy UITP, který se koná každé dva roky, otevře opět své brány návštěvníkům z celého světa ve dnech 7. – 10. června 2015 v Miláně. Ročník 2013 přivedl do Ženevy 315 vystavovatelů z 37 zemí, kteří prezentovali své služby a produkty na více než 30 000m² výstavní plochy. Velké zastoupení měly především produkty, služby a inovace z oblasti autobusové a vlakové dopravy, komponenty, správa infrastruktury a IT řešení. Důraz byl kladen na světové premiéry představení prototypů.

logo

V červnu 2015 tomu nebude jinak – přední klíčoví hráči oboru se sejdou na 61. UITP kongresu a veletrhu Mobility & City Transport. 75% vystavovatelů loňského ročníku již potvrdili svou účast v Miláně. Mezi hlavní výstavní oblasti bude patřit mj. konstrukce a vybavení stanic, poradenské služby, elektrifikace, e-ticketing a řízené jízdné, rádio a telekomunikace, systémy provozu řízené počítačem (ITCS), cestovní informace, kolejová vozidla, signalizace a monitoring provozu, urbanizace a územní plánování, výstavba tunelů a správa infrastruktury.

UITP1

Veřejná doprava přináší výzvy ke změně, a to jak zevnitř, tak ve vztahu k vnějším trendům, které ovlivňují její socio-ekonomického prostředí. Na jedné straně musí veřejná doprava fungovat lépe, být efektivnější, zaměřit se více na zákazníky a přijmout obchodně orientovaný přístup. Na druhé straně by měla přispět k růstu zaměstnanosti, zvýšit konkurenceschopnost města, přilákat investory, snížit dopravní zácpy a být přirozeným vůdcem integrace městské mobility. Ambiciózní, ale realistické problémy se promítají do sloganu Milána 2015: „SMILE IN THE CITY“, kde „SMILE „je zkratka složená z pěti klíčových slov, které přímo souvisejí s těmito výzvami:

SUSTAINABILITY:

  •  udržitelnost – ochrana životního prostředí, sociální spravedlnost, ekonomický rozvoj, obyvatelnost, bezpečnost
  • MOBILITY: mobilita – vývoj hromadné dopravy dodávek a rozšíření rozsahu veřejné dopravy, car-sharing, car-pooling, bike-sharing
  • INNOVATION: inovace – inovační městské politiky, nové technologie, inteligentní města
  • LIFESTYLE: životní styl – kvalita života ve městě, kultura, design
  • ECONOMY: ekonomika – partnerství s průmyslem a soukromým sektorem, technická harmonizace a normalizace

TZ: UITP

 

dekra_skola MM

 

Komentáře uzavřeny.