cz  Czech      uk  EN

Autobusy Scania „Bus Rapid Transit (BRT)“ pro Mexico City

SCANIA BRT - MEXIKO

Mexiko je další země, která si vybrala autobusy Scania pro městský systém veřejné dopravy Bus Rapid Transit (BRT). Scania dodá do hlavního města Mexico City celkem 62 autobusů, kromě toho, Scania také zajistí servisní služby. Technický stav celé flotily bude průběžně monitorován, zároveň Scania poskytne odbornou pomoc formou školení technického personálu a řidičů společnosti MexiBus.

Autobusy budou postaveny významným brazilským nástavbářem  Neobus.  Nasazení do provozu se očekává na nové lince MexiBus  č.2, dlouhé 21,3 kilometrů. Jedná se o jeden z delších městských okruhů se 42 zastávkami. Předpokláda se, že na nové lince autobusy Scania – Neobus přepraví až 211.000 cestujících denně.

Mexiko v současné době přijalo ambiciózní program „establish BRTsystems“, jenž má postupně nahradit množství soukromých minibusů, které do současné doby poskytují převážnou část městské hromadné dopravy v hlavním městě Mexika.

Zastoupení Scania Mexiko má tržní podíl ve více než polovině prodaných všech dálkových autokarů, ale doposud nebylo příliš aktivní v dodávkách městských autobusů. “ Jsme potěšeni, že rozšíření našeho podnikání zahrnuje nyní také městské autobusy, „ říká výkonný ředitel Scania Mexiko Arnaud Dordilly . “ Naše strategie při poskytování servisních služeb v dílnách autobusových dopravců by měla také přispět k našemu úspěchu i v tomto segmentu.“ ještě dodává.

V celé Latinské Americe, stejně jako v Africe kam Scania dodává autobusy pro BRTsystémy, jsou výraznou pomocí při snižování dopravních přetížení ve městech. Scania dodala již 3 500 autobusů pro rychlostní systémy BRT.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Zdroj, foto: Scania

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.