cz  Czech      uk  EN

Scania – GAZ Group: 120 nových autobusů pro Moskvu!

Scania - Gaz Golaz Voyage

Scania pokračuje v posilování své pozice jako dodavatele podvozkových skupin pro autobusy ve veřejné dopravě v Rusku. V obchodní spolupráci s Ruskem, s výrobcem vozidel GAZ Group, Scania dodá dalších 120 autobusů moskevské dopravní společnosti Mosgortrans. Navazuje tak ne velkou zakázku 709 autobusů dodaných pro Mostransavto, určených pro Moskevské oblasti a Soči.

Nyní dodávané autobusy  jsou stejného typu jako v předchozí objednávce – Golaz Voyage . Jsou postaveny na dvounápravovém podvozku Scania s motory Euro 4 SCR. Všechny autobusy jsou vybaveny převodovkami Scania Opticruise s automaticky řadícím systémem. Padesát autobusů bude vybaveno také speciálním zařízením pro cestující se zdravotním postižením.

„Jsme rádi, že existuje stále vědomá důvěra v technologii autobusů Scania,“ říká Hans Tardell , generální ředitel společnosti Scania Rus.

Mosgortrans je státní podnik, jeden z největších provozovatelů veřejné dopravy v Evropě. Společnost provozuje autobusové, trolejbusové a tramvajové sítě v  Moskvě a přepravuje více než 5,5 milionu cestujících každý den. Současný vozový park se skládá z více než 5 300 autobusů a zaměstnává více než 40.000 lidí.

TZ: Scania

 

Komentáře uzavřeny.