cz  Czech      uk  EN

Miliarda korun pro plynové autobusy v ČR!

 

Ministerstvo životního prostředí plánuje uvolnit dotaci miliardu korun pro autobusy městské dopravy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).  Jedná se o největší částku do provozu autobusů s čistým pohonem, kterou stát kdy zaplatil. Jde o peníze z evropských fondů, ministerstvo však bližší informace o rozdělování peněz nesdělilo. Podle informací z určitých zdrojů se jedná o nákup autobusů CNG do Ostravy, Brna a Ústí nad Labem.

„Vítáme každé posílení peněz do veřejné dopravy“ říká ředitel Sdružení dopravních podniků v ČR pan Antonín Macháček. Podpora státu může také výrazně pomoci i oběma českým výrobcům autobusů Iveco Czech Republic a SOR Libchavy. V České republice jezdí 385 autobusů s pohonem CNG a k dispozici je 50 plnících stanic.  Zemní plyn začíná být s vážností považován za alternativní palivo pro budoucí období.

Zdroj: Mladá fronta DNES  25. 3. 2013 – kráceno

  SOR CNG 12 – ilustrační foto: SOR 

Mezinárodní dopravní veletrh EUROTRANS, který se uskuteční v Brně na podzim letošního roku, má s určitostí také tematické zaměření na prezentaci plynových technologií a dopravních prostředků s pohonem na CNG. Přihlášeni jsou již někteří vystavovatelé z oboru a s dalšími probíhá jednání.

Komentáře uzavřeny.