cz  Czech      uk  EN

Mikuláš přiveze do Kolína dárek – nový autobus pro městské linky

 Arriva 1

Nový ekologický autobus s klimatizací, nízkopodlažním nástupem a USB dobíječi pro mobilní telefony dostanou kolínští cestující od Mikuláše. Poprvé v provozu se nový autobus objeví na speciálních mikulášských jízdách v sobotu 5. prosince, pak se hned vydá do běžného provozu s cestujícími. Ti se s ním setkají na všech linkách kolínské městské autobusové dopravy, kromě linky číslo 5, kde jezdí malé autobusy.

Arriva 2

„Je to pro naše obyvatele dárek od Mikuláše,“ říká místostarosta Kolína Tomáš Růžička. „V sobotu bude vozit kolínské děti na mikulášských jízdách a pak už v Kolíně zůstane. Důležité je, že je to další nízkopodlažní autobus v Kolíně – to ocení hlavně senioři, kteří nebudou muset do schodů, a maminky s kočárky. Arriva tak doplňuje svou flotilu nízkopodlažních městských autobusů. Líbí se nám, že dopravce pořídil do autobusu i moderní USB dobíječe – když pojedete z práce nebo ze školy a váš mobil zahlásí, že už ani chvíli nevydrží, dobijete si ho cestou. V autobuse se dá nabít jakékoliv zařízení s USB nabíječkou od telefonu přes tablet po přehrávače hudby.“

Arriva 3

Ekologické motory a uzpůsobení pro vozíčkáře

Nový autobus má nejekologičtější dieselový motor, jaký je dnes možné koupit, splňuje nejpřísnější emisní normu EURO 6. „Autobus vyrobili ve Vysokém Mýtě, má 31 míst k sezení, troje dveře, místo pro kočárek i vozíčkáře, klimatizaci a velmi moderní design,“ vypočítává ředitel Arriva východní Čechy Jindřich Poláček. „Za rok najezdí na kolínských městských linkách přibližně 30 tisíc kilometrů. V Kolíně nahradil starší dosluhující Karosu z roku 2000.“ Jedná se o 12metrový autobus IVECO Crosway LE City.

Letos na podzim je to už druhý nový autobus, který se na kolínských linkách objeví. První vyjel do běžného provozu letos v říjnu. I ten je nízkopodlažní, splňuje přísné emisní normy EURO 6, měří 10,5 metru, tím, že je menší a lehčí, má i nižší spotřebu a byl vyroben v Libchavách ve společnosti SOR.

TZ: Arriva

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.