cz  Czech      uk  EN

MHD v Plzni – Novinka pro turisty i pozitivní změny pro děti a studenty

PMDP 1 OK

Rada města Plzně rozhodla o změně pravidel pro nákup zlevněného předplatného pro děti ve věku 6-15 let a studující ve věku 15-26 let. Obě tyto skupiny budou moci nyní bez problémů využívat 365 denní předplatné, pokud splní podmínky nároku na slevu k počátku platnosti jízdného. Novinkou od 1. července bude také turistická karta a turistické předplatné v rozsahu 1 – 17 dní.

„Aby dnes děti nebo studenti mohli využívat zlevněné předplacené jízdenky, je nezbytné, aby splňovali podmínky pro nárok na takovou jízdenku po celou dobu platnosti jízdenky,“ vysvětluje Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy, a ukazuje na problémové místo: „konkrétně u studentů je nutné dokládat potvrzení o studiu, což znemožňuje nákup jízdenky s platností 365 dní, protože potvrzení o studiu se vydává jen do konce školního roku.“ Podobné omezení platilo i u dětí, které v daném roce dosáhli 15let, tedy hranice, kdy se mění výše jízdného z 37,5 % na 50 %.

Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a.s., vnímá zavedení rozhodného okamžiku pro splnění podmínek u nároku na zlevněné předplatné jako velmi vstřícný prozákaznický krok: „Tato změna sníží počet nezbytných návštěv na našem Zákaznickém centru, ubyla tak opět jedna bariéra na cestě do našich vozů. Novinka vstoupí v platnost již od 1. července letošního roku.“

Dostupnost veřejné dopravy by měla zvýšit i nově zaváděná turistická karta, která bude vratná a vydaná oproti záloze ve výši 100 Kč. Lze na ni nahrát buď předplatné v rozsahu 1 – 17 dní nebo elektronické peníze dle vlastní volby až do výše 3 500 Kč. Turistická karta bude k dostání na Informačním centru města Plzně, na Zákaznických centrech PMDP a dalších místech. Předplatné bude ve dvou variantách – základní předplatné a zlevněné ve výši 50% pro děti od 6 do 15 let a studenty do 26 let. Nárok na zlevněnou jízdenku se prokazuje jak při pořízení karty, tak i při přepravní kontrole ve vozidle.

Výše uvedené změny jsou platné pro zónu 001 Plzeň v rámci IDP.

Další změny v tarifu s platností od 1. ledna 2017 bude projednávat Rada města Plzně 30.6.

TZ: PMDP

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.