cz  Czech      uk  EN

Mercedes vybudoval nevšední nabíjecí stanici pro elektrobusy

Nová centrální, nevšedně řešená nabíjecí stanice pro elektrobusy eCitaro vznikla ve výrobním závodě Mercedes – Benz v Mannheimu

Vzhledem k dobrému využití místa v továrně se v Mercedesu rozhodli umístit nabíjecí stanici do patra, tím se nejen šetří místo, ale zároveň se předchází poškození při manipulaci s elektrobusy. Takové řešení dnes používá více společností.  

 

 

Nabíjecí stanice je umístěna na strategicky výhodném místě v prostoru přímo za předávací halou. Elektrobusy velmi jednoduše najíždí pod zařízení mostové konstrukce, kde se samotné nabíjení odehrává. Zařízení má čtyři parkovací místa a používají se zde dvě nabíjecí zařízení s výkonem 150 kW a dvě 300 kW. Celkem se jedná o šest různých zařízení od dvou výrobců s celkovým úctyhodným výkonem 1,2 megawattů. Kabelový přívod umístěný v zemi je silný asi jako mužská paže.

Bylo hned několik důvodů, které vedly k rozhodnutí o zřízení centrální elektrické nabíjecí stanice přímo v areálu závodu. Po opuštění výrobní linky je každé nové eCitaro podrobeno komplexní sérii testů, a to jak na vlastní zkušební dráze, tak na veřejných komunikacích. Předpokladem pro zdárný průběh testů je i testování nabíjecích technologií umístěných na střeše vozidla. Zákazníci navštěvující závod mají možnost se s nabíjecí infrastrukturou podrobně seznámit a okamžitě vidět data o nabíjení na informačních panelech.

zdroj: Daimler

 

 

.

.

.

.

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.