cz  Czech      uk  EN

Mercedes-Benz Travego stále atraktivní autobusový bestseller

JV -TOUR TRAVEGO 6

Na veletrhu TOURISM EXPO 2015 v Olomouci mám udělal skutečnou radost, hned u vchodu zaparkovaný, luxusní autokar Mercedes-Benz Travego společnosti  JV – TOUR. S JV – TOUR BusPress úspěšně spolupracuje, shodou okolností od doby, kdy si v JV zmiňovaný autobus v roce 2011 pořídili.  Zbrusu nový autobus byl tehdy představený na Veletrhu GO v Brně v limitované sérii „Safety Edition“. Rok před tím získal mode Travego ocenění  autobus roku – „Coach of the Year 2010“

Více o JV –TOUR ZDE

JV - TOUR TRAVEGO 8

 Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2015, zleva, Pavel Kouba, Jiří Vybíral

Na veletrhu TOURISM EXPO 2015 v Olomouci jsme se potkali s majitelem JV – TOUR Jiřím Vybíralem a také se zástupcem společnosti  EvoBus  Česká republika, prodejcem turistických autobusů Mercedes – Benz s Pavlem Koubou. Ten nám potvrdil, že zájem o autokary Mercedes-Benz Travego nepolevuje. Připomeneme, že Travego byl první sériově vyráběný autobus, který se v roce 2012 představil s motorem Euro 6.

JV -TOUR TRAVEGO 1

 Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2015, zleva, Pavel Kouba, Jiří Vybíral

Travego má na svém kontě však ještě několik rekordů.  Již v roce 1999, kdy byl poprvé uveden na trh, měl již elektronické systémy brzd (EBS), na všech kolech se poprvé také objevily kotoučové brzdy a autobus byl vybaven velmi výkonnými xenonovými světlomety.  V roce 2002 jsme měli možnost si v Travegu poprvé vyzkoušet stabilizační systém (ESP) a rok později také adaptivní tempomat a asistent pro jízdu v jízdních pruzích. Od roku 2008 má již autobus k dispozici také systém Aktivní brzdové  asistentence a bezpečnostní konstrukční  řešení (FCG), jenž má zmírnit následky při čelním střetu. V roce 2012 přichází Mercedes s novinkou v podobě Aktivního brzdového asistenta (ABA2 ). Od roku 2014 představuje Mercedes, podobně jako u nákladních vozů Aktivní brzdový asistent ABA 3.

Zdeněk Nesveda  – BusPress

Více Mercedes-Benz Travego ZDE

VIDEO –  Mercedes-Benz Travego Aktivní brzdový asistent ABA 3

 

JV -TOUR TRAVEGO 5

Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2015, zleva, Pavel Kouba, Jiří Vybíral

JV -TOUR TRAVEGO 3

 Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2015

JV -TOUR TRAVEGO 7

 Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2015

JV -TOUR TRAVEGO 4

 Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2005

JV -TOUR TRAVEGO 2

 Mercedes-Benz Travego , TOURISM EXPO 2015

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.