cz  Czech      uk  EN

Klub českých historických autobusů – RTO Klub si vyrazil o víkendu do Plzně

RTO Klub Plzeň 21. 9. 2014 2

13. výjezdní zasedání konané o víkendu 20. a 21. září 2014 proběhlo v západočeském městě Plzeň. Se svými precizně zrenovovanými vozy se ho zúčastnili Vladimír Jandus, jedoucí s linkovým vozem Škoda 706 RTO, Vladimír Dušek, jedoucí s linkovým vozem Škoda 706 RTO a v neposlední řadě Jiří Sýkora, jedoucí se zájezdovým vozem Škoda 706 RTO. Všem zmíněným pánům děkujeme za pohodovou atmosféru víkendových dnů.

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 8

Naše první očekávaná sobotní zastávka vedla do areálu ČSAD Autobusy Plzeň a.s., kde jsme si prohlédli pečlivě spravované Muzeum dopravy. Děkujeme tímto Václavu Brunclíkovi za bohatý výklad ke každému vystavovanému exempláři i za to, že nám velmi ochotně vyjel mj. se zdejším cenným exponátem Škodou 706 RTO a umožnil tím společné fotografování všech přítomných vozů tohoto typu. Současně děkujeme vedení ČSAD Autobusy Plzeň a.s. za umožnění návštěvy v poněkud nestandardním víkendovém čase, a přejeme mu hodně úspěchů v další restaurátorské a sběratelské činnosti.

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 4

Po obědě jsme zamířili na Slovany. V areálu vozovny PMDP a.s. jsme shlédli současnost vozového parku i smysluplně a citlivě udržovanou minulost v podobně nádherných historických tramvajových vozů, které jsou součástí zdejšího depozitáře. Výklad nám podali pánové Jiří Trnka, Zdeněk Černík a Michal Kouba, takže jsme byli zasypáváni cennými informacemi o chodu vozovny již od našeho příjezdu.

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 10

Naší další zastávkou se stala velmi zajímavá návštěva nového areálu garáží PMDP a.s. na Karlově. Zde nás očekával a informace o chodu života za branami podniku nám předal pan Ondřej Liška, kterému jsme vděčni nejenom za bohaté informace ohledně restaurování, udržování a provozu cenných historických vozů ve firmě, ale především za pomoc při zosnování programu sobotního odpoledne, a zprostředkování komunikace s vedením PMDP. Vedení společnosti za umožnění návštěvy a držíme palce v dobře nastaveném směru při renovování historických vozů, a těšíme se někdy příště na viděnou, třeba i za účasti dalších zrenovovaných vozů.

Sladkou tečkou za prohlídkou obou areálů PMDP a.s. byla projížďka městem v koloně historických autobusů na speciální lince obsazené precizně zrenovovaným městským autobusem Škoda 706 RTO šoférovaným Martinem Šmídem.

Na programu jsme měli již jen závěrečné posezení u dobrého moku v areálu plzeňského Prazdroje, které ještě někteří členové ve večerních hodinách již zcela po svém příjemně zakončili v uličkách západočeské metropole.

V neděli jsme měli na programu návštěvu Vojenského muzea v Rokycanech, a po zhlédnutí zdejší techniky již jen příjemný oběd ve stylové restauraci Stará hospoda v Dobřívi.

Děkujeme všem účastníkům 13. Výjezdního zasedání za celkovou příjemnou atmosféru po oba víkendové dny a těšíme se na viděnou na podobných akcích.

Michal Zubr, KČHA – RTO Klub, jednatel.

foto: Michal Zubr

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 3

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 7

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 9

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 11

RTO Klub Plzeň 21. 9. 2014 1

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 5

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 6

RTO Klub Plzeň 21.9. 2014 12

LOGO_RTO_KLUB OK

Komentáře uzavřeny.