cz  Czech      uk  EN

Iveco uvadí na trh Nový Stralis NP na stlačený i tekutý zemní plyn (CNG/LNG)

newstralis_np_6_jpg

Revoluční nákladní vůz na zemní plyn pro udržitelnou dálkovou přepravu Iveo Stralis NP

Nový Stralis NP je prvním nákladním vozidlem s pohonem na zemní plyn, které je speciálně navrženo pro dálkovou přepravu. Je to jediný vůz s pohonem na stlačený nebo tekutý zemní plyn nebo jejich směs, který přináší takovou sílu, komfort, technologii převodovky a dojezdovou vzdálenost, aby vyhovoval misím v dálkové přepravě.

Nový Stralis NP disponuje novým motorem, který zvládá 400 hp a 1700 Nm krouticího momentu, to je stejně jako jeho naftový ekvivalent, a o 17 % více, než jeho největší konkurent. 12stupňová automatizovaná převodovka razantně zvyšuje odolnost, snižuje náklady a zlepšuje komfort jízdy. Kabina Hi-Way poskytuje funkční prostředí s veškerým potřebným komfortem pro mise dálkové přepravy.

S dojezdovou vzdáleností až po 1500 km boří Nový Stralis NP veškeré hranice a činí vůz na zemní plyn plně použitelným pro veškeré mise, včetně mezinárodní dálkové přepravy. Čisté palivo, na které tento vůz jezdí, je zárukou přístupu do center měst, kde jsou omezení týkající se snížení hluku a emisí čím dál přísnější.

newstralis_np_4_jpg mOK

Nový Stralis NP s pohonem CNG/LNG, foto: Iveco

Iveco uvádí na trh Nový Stralis NP, který jezdí na stlačený nebo tekutý zemní plyn a je prvním mezinárodním nákladním vozem s největší udržitelností. Je to opravdu přelomový produkt s četnými prvotinami ve svém odvětví.

Je vybaven novým motorem Iveco Cursor 9 Natural Power Euro VI, prvním svého druhu, který přináší stejnou sílu a výstupní točivý moment jako jeho naftový protějšek. Je prvním nákladním autem na plyn s 12stupňovou automatizovanou převodovkou: převodovka Eurotronic zajišťuje nižší spotřebu a vyšší komfort jízdy. Ve verzi LNG-only (pouze LNG) má Nový Stralis NP rekordní dojezd až 1500 km. Je vybaven Hi-Way kabinou, která byla poprvé představena u vítěze „Mezinárodního nákladního vozu roku 2013“ vozidla Stralis HiWay a která je velmi chválena zákazníky pro svou funkčnost a komfort, který nabízí pro dálkové mise.

Pierre Lahutte, prezident značky Iveco, uvedl: „Iveco bylo prvním výrobcem ve světě užitkových vozidel, který si v roce 1991 uvědomil potenciál zemního plynu. Přinesli jsme na trh nákladní auta, lehké užitkové vozy i autobusy na zemní plyn. Výsledkem je, že dnes máme vozový park, který čítá více než 15 000 plynových vozidel v Evropě. Nový Stralis NP staví na rozsáhlých zkušenostech Iveca, které umožnily udělat krok do budoucnosti: je to opravdu zcela první nákladní vůz na zemní plyn na trhu, který je rovnocennou alternativou naftových vozů, navíc je to vůz s nejvyšší udržitelností v rámci dálkové přepravy.“

TZ: Iveco

Iveco_svg

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.