cz  Czech      uk  EN

Iveco – rekordní objednávka na první městské autobusy Crossway LE EURO VI

IVECO získalo zakázku na dodání 160 autobusů  Crossway Low Entry Euro VI pro významného belgického provozovatele veřejné dopravy vlámskou společnost De Lijn.  První autobusy budou dopravci dodány v roce 2014. Společnost De Lijn uvedla, že  Crossway Low Entry je Euro VI je nejlepší varianta z ekonomického hlediska a nejlepší technické řešení.

Společnost De Lijn provozuje více než 2300 autobusů, přepraví přibližně 500 milionů cestujících za rok a najede celkem více než 225.000.000 km. Provozovat 160 nových autobusů Euro VI bude na linkách flanderské příměstské sítě.

Jedná se v krátké době již o druhou významnou zakázku pro IVECO, v letošním roce začne IVECO plnit rámcovou smlouvu na dodání 150 autobusů Crossway Low Entry pro společnost společnost Deutsche Bahn AG.  Dodávka do Belgie podobně jako Německa bude realizovaná ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě.

Autobusy pro De Lijn budou vybaveny motory Cursor 9 Euro 5 s nejnovější vysoce účinnou technologií  SCR (HI-ESCR) s katalitickou redukcí FPT Industrial bez použití recirkulace výfukových plynů. Nové motory, vybavené technologií „SCR only“ od FPT Industrial, se vyznačují optimalizovaným systémem spalování a systémem následné úpravy tak, aby si vozy Iveco zachovaly špičkovou úsporu paliv s větším ohledem na životní prostředí pomocí průlomové patentované technologie řízení, ve které je dosaženo velmi vysoké účinnosti přeměny Nox (oxidy dusíka) – (více než 95 % oproti 80-85 % u našich největších konkurentů).

Technologické řešení FPT Industrial, které je výsledkem vývoje a dlouholetých zkušeností s technologií SCR. To vedlo k plně patentovanému systému řízení SCR, který umožňuje dosažení bezprecedentního snižování emisí znečišťujících látek při zachování efektivity spalování paliva. Výsledkem je technologie „SCR Only“ pro motory středních a těžkých vozidel. Technologie následné úpravy „SCR Only“ je unikátní v tom, že je schopna dodržet extrémně přísné limity NOx pomocí systému katalytické redukce sama bez nutnosti doplnění systému pro snižování emisí o recirkulaci výfukových plynů.

 

Motory Iveco  – FPT Industrial plní novou směrnici Euro VI prostřednictvím unikátní technologie SCR (selektivní katalytická redukce), která je zavedena u dvou nových řad motorů Cursor a Tector pro těžké nákladní vozy a autobusy.

Zdroj: TZ Iveco

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.