cz  Czech      uk  EN

Iveco na veletrhu Comtrans 2013 v Moskvě

 

Iveco se účastnilo 12. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel „Comtrans 2013“ v Moskvě. Zastoupení společnosti na veletrhu klade zvláštní důraz na vozidla poháněná zemním plynem, což je oblast, ve které je společnost evropským lídrem.

Comtrans, nejdůležitější veletrh zaměřený na užitková a průmyslová vozidla, se koná každé dva roky střídavě s výstavou Hannover Motor Show. Tento rok se uskutečnilo na výstavišti Crocus Expo v Moskvě od 9. do 14. září 2013, kde se očekávala účast více než 300 vystavovatelů.

Iveco se zúčastnilo  s celou produktovou řadou: lehké, střední a těžké vozy a speciální vozy určené pro stavebnictví a práce v lomu a také segmentem autobusů. Mezi vystavenými vozy jsou dva poháněny metanem, které jsou ukázkou stálého závazku společnosti k životnímu prostředí v rámci trvale udržitelných řešení mobility.

 

Vozy CNG umístěny ve středu výstavního stánku jsou minibus verze Daily 50C14G CNG vybavený karosérií od „ST Nizhegorodetz“, místního renomovaného bodybuildera specializujícího se na přeměnu dodávek na minibusy; a model střední třídy Eurocargo ML120E20 CNG, kamion dodaný do Nestlé Waters, který je uveden v barvách společnosti.

 

 

Řadu Iveco na výstavě doplňují: Iveco Daily 70C15, vedoucí hráč ve své třídě s celkovou hmotností 7 tun, ideální pro zákazníky, kteří hledají nejlepší řešení dopravy ve střední třídě; Trakker, specializovaný těžký vůz do terénu vyrobený společným podnikem IVECO-AMT; a Stralis Hi-Way, představitel těžké řady Iveco a vítěz prestižního ocenění International Truck of the Year 2013. Zástupcem segmentu autobusů je Magelys PRO, luxusní turistický autobud, který představuje vrchol ve své třídě.

Venkovní výstavní plocha byla obsazena dvěma sklápěcími nákladními vozy Astra HD9 s pohonem kol 6×6 a 8×8, speciální vůz Iveco pro účely ve stavebnictví a práci v lomu.

Téma udržitelné mobility, což je koncept, který Iveco denně zavádí na všechny své výrobky, je zároveň předmětem významné dohody o spolupráci podepsané letos mezi Iveco Russia LLC a Gazprom PLC, největší těžařskou společností a dodavatelem zemního plynu v ruské federaci. Dohoda předvídá společnou propagaci užívání vozidel poháněných zemním plynem.

Iveco a Gazprom budou řídit programy určené k testování a vývoji vozidel CNG, organizaci kampaní propagujících tento pohon jako nejlepší alternativu pro užitková vozidla a dále vývoj kompletní sítě stanic CNG napříč Ruskem.

Alfredo d’Errico, vedoucí Iveco Russia LLC komentoval následovně: „Pro nás byl a bude veletrh Comtrans vždy hlavní prioritou. Je to úžasná příležitost k vystavení našich výrobků a našich největších úspěchů. Tento rok byl pro nás výjimečný. Dosáhli jsme velkého pokroku v propagaci vozů CNG v Rusku a spolupráce se společností Gazprom PLC, největší státní společností, naše úsilí v tomto směru ještě posílí.“

TZ: IVECO

Komentáře uzavřeny.