cz  Czech      uk  EN

IVECO na konferenci Eurogas 2015 v Bruselu

20150304_IvecoBruxelles_HP

Značka IVECO na konferenci Eurogas 2015 v Bruselu potvrdila  své vedoucí postavení v oblasti dopravních technologií na zemní plyn, jako strategickou prioritou pro evropskou politiku.

Společnost IVECO se účastnilo letošní výroční konference Eurogas, která se konala v Bruselu, kde představila zprávu o strategické roli plynu v dopravě, kde také potvrzuje své vedoucí postavení v této oblasti a odhodlání rozšiřovat výrobu autobusů a užitkových vozidel s pohonem na zemní plyn. Značka IVECO byla jediným výrobcem užitkových vozidel, jenž byla přizvána k účasti na iniciativě pořádané Eurogasem, sdružením zastupující evropský obchod s plynem a distribuci energií.

Jménem společnosti IVECO vystoupil Pierre Lahutte, Iveco Brand President, který zopakoval, že  důležitá je efektivní doprava, zejména jako klíč k růstu zaměstnanosti v Evropě. Lahutte také řekl, že větší využívání zemního plynu a biometanu jako paliva je nejlepší volbou z technického hlediska, je to okamžité řešení, které máme k dispozici pro snížení emisí CO2 v oblasti dopravy.

V těchto ohledech, je Iveco v souladu s nedávno vydaným dokumentem o udržitelné dopravě Evropské komise, v němž se Evropa zavázala k dekarbonizaci v dopravě s využitím biopaliv a také zkapalněného zemního plynu (LNG).

Ve svém projevu Lahutte řekl: „Iveco je evropským lídrem ve výrobě vozidel na zemní plyn s více než 25- ti letou zkušeností v oboru. Díky naším technologiím motorů Iveco a také autobusům naší značky, se společnost může nyní pochlubit, kompletní produktovou řadou vozidel na zemní plyn, kterých se prodalo již více než 13 000 kusů, včetně lehkých, středních a těžkých nákladních vozidel, stejně tak jako i autobusů. Existuje zde hned několik výhod u těchto vozidel z hlediska ochrany životního prostředí a nákladů k udržitelnosti, úspory vozidla mají vliv na celkové náklady. Dosahovaná úspora je   přibližně 10%.  Díky komplexnímu portfoliu vozidel na zemní plyn, je IVECO ideálním partnerem při pomáhání zachovat kvalitu ovzduší ale také pro zajištění větší ziskovosti pro zákazníky „.

ČPS 16

 IVECO Daily CNG, foto: Zdeněk Nesveda

ČPS 17

 IVECO Daily CNG, foto: Zdeněk Nesveda

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.