cz  Czech      uk  EN

IVECO BUS – první autobus „Crealis Neo Stanway“ na zemní plyn (CNG) pro město NANCY

Kloubový autobus IVECO Crealis Neo s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) byl nedávno představen zástupcům města Grand Nancy a představitelům provozovatele veřejné dopravy v Nancy Veolii Transdev v Iveco Bus ve výrobním závodě v Annonay (Ardeche). Prvních 24 autobusů bude uvedeno do provozu již letos v srpnu. Nejprve bude obsazena linka č.2 , dlouhá 13,5 km, která spojuje sever a jih Grand Nancy na trase mezi obcemi Laneuveville-devant-Nancy, Jarville-la-Malgrange Nancy Laxou a Maxéville.

 Projekt se jménem „Stanway“ podobně jako ostatní strukturální trasy budoucí sítě „Stan 2013“  je určena k rozšíření přepravní kapacity Stan (městského dopravního systému v Nancy), budou to zcela  nové  přepravní služby s 39 zastávkami, které budou obsluhovány v intervalech 5 minut ve špičce, tím se pomůže zlepšit spojení na všech  ostatních linkách.

 Nový Crealis Neo je dlouhý 18m, má kapacitu 120 míst k sezení, včetně místa pro invalidní vozík. Je vybavený motorem Iveco Cursor 8 CNG s výkonem 330 koní, s vynikajícími ekologickými parametry pro ochranu životního prostředí.  Již nyní Iveco Cursor CNG splňuje normu Euro VI, která vstoupí v platnost 1. ledna 2014.

 

Mimořádně tichý plynový motor Cursor CNG  Iveco Bus vyrábí technologií FTP Industrial (Fiat Powertrain Technologies) ve svém závodě v Bourbon-Lancy (Saône-et-Loire).  Nové tiché autobusy budou mít přínos pro cestující i obyvatele města Nancy.

Zdroj: Iveco France

 VIDEO: IVECO BUS CREALIS NEO 18 Hybrid – RÉSEAUX BHNS TEOR

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.