cz  Czech      uk  EN

IVECO Crossway Low Entry City 10,8 na testovacích jízdách v Pardubicích

 

cw_006

Dopravní podnik města Pardubic testoval na svých linkách autobus Crossway Low Entry City 10,8 v městském třídveřovém provedení. Cestující měli možnost v reálném provozu porovnat jeho parametry s jinými vozidly. Autobus Crossway Low Entry City 10,8 se liší od běžně používaných vozidel především svou velkostí a tudíž lepší manévrovací schopností při jízdě po úzkých vozovkách a ulicích v obci. S ekologickým motorem EURO 6 dosahuje rychlosti až 85 km/hod. což se osvědčuje hlavně při jízdě mezi obcemi. Vůz je třídveřový, v přední a druhé dveře jsou vstupem do nízkopodlažní části.

cw_001

Dopravní podnik zvažuje nasazování těchto vozů na linkách, které směřují do příměstských oblastí a dopravují menší počet cestujících. Důvodem je především úspora pohonných hmot při zachování maximální komfortnosti cestování.

Zkoušky nového autobusu skončily 24. října, tisková mluvčí dopravního podniku Jitka Malínská nám poskytla následující informace. Co se týká výsledků zkoušky, bylo to poměrně krátké období, ale určité výsledky vyplynuly. Ohledně průměrné spotřeby u Crossway Low Entry City 10,8 bylo dosaženo v testovaném období spotřeby téměř o 8l na 100 km nižší, než je průměrná spotřeba V DPMP za září. Předpokládáme, že v dlouhodobém hodnocení spotřeby by to bylo o něco méně. Ohlasy cestujících v naší anketě, kde jsme se dotazovali na použití těchto vozů na linkách do okrajových městských částí a při nočním provozu, byly vesměs příznivé. U zadních dveří překvapily schůdky, cestující by si museli zvyknout, že nízkopodlažní nástup je prvními a druhými dveřmi. Na druhé straně právě někteří starší cestující, kteří mají určité pohybové problémy, sedadla vzadu vyhledávali z důvodu lepšího výhledu.

TI: Dopravní podnik města Pardubic

BusPress dlouhodobě sleduje nové možnosti v městské dopravě, nová netradiční řešení, která jsou nejen úsporná, ale i dostatečně komfortní. Crossway Low Entry City 10,8 Euro 6 , je jeden z autobusů, který svými parametry může určitě vyhovovat pro dopravu do periferních oblastí velkých měst. Budeme v očekávání, zda se skutečně CROSWAY LE 10,8 v budoucnu na linkách v Pardubicích objeví.

BusPress – Zdeněk Nesveda

Více informací o Crossway Low Entry City 10,8

cw_005

cw_007

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.