cz  Czech      uk  EN

Iveco Bus v Kortrijku převzal cenu „International Coach of The Year 2016“

Stuart Jones, předseda poroty složené z 22 novinářů z evropských periodik specializujících se na autobusový průmysl, která zvolila Magelys za „International Coach of The Year 2016“, předal cenu ve čtvrtek 15. října na výstavě Busworld Kortrijk panu Sylvainu Blaisovi, prezidentovi Iveco Bus.

iveco 1

Když vůz Iveco Magelys v srpnu získal titul „International Coach of The Year 2016“, organizátoři soutěže prohlásili: Porotu oslovila především nejnovější verze Magelysu Euro VI, nabízející celou řadu inovací, které se zdaleka neomezují pouze na „stříbrný úsměv“ přední masky vozu, jenž je v současnosti výrazným rysem všech vozidel řady Iveco. Výrobce věnoval značné úsilí optimalizaci efektivity vozu a porotci ocenili, jak se tento fakt odrazil na bezpočtu opatření, která snižují celkové náklady dopravců.

Iveco Magelys 3

V rámci legislativy, jež stanovuje podmínky pro podnikání v autobusové dopravě, upevňuje tento obrovský úspěch postavení společnosti Iveco Bus jako jednoho z největších evropských hráčů ve svém odvětví.

Magelys je turistický autobus s exklusivním designem, nabízený ve dvou délkách (12,2 m a 12,8 m) a třech verzích (Line, Pro a Lounge, z nichž poslední byla uvedena na výstavě Busworld), který splňuje veškeré nároky a potřeby společností podnikajících v osobní dopravě. O univerzálnosti Magelysu svědčí také to, že vůz představený porotě při zkouškách Coach Euro Test byl vybaven všemi zařízeními doporučenými pro nové linky na regionální, vnitrostátní i evropské úrovni, které vznikly díky liberalizaci sektoru v Německu a nyní, po schválení Macronova zákona, také ve Francii.

IVECO Magelys 1

Titul „International Coach of The Year 2016“ získala verze Magelys Pro s následujícím vybavením: výtahem pro vozíčkáře se speciálními dveřmi a prostorem pro cestujícího s omezenou schopností pohybu, odnímatelným stolkem, 46 koženými sedadly, toaletou uprostřed vozu, 3 výsuvnými LCD monitory, Wi-Fi, zásuvkami na 220 V a USB, GPS a silniční kamerou, která cestujícím umožňuje sledovat vozovku vpředu.

Magelys se pochopitelně může pochlubit také nejmodernějšími prvky zajišťujícími aktivní i pasivní bezpečnost. Například životnost jeho robustní samonosné konstrukce je prodloužena ponořením do kataforetické lázně, jež ji chrání před korozí. Konstrukce splňuje podmínky mezinárodní normy R66/01, která cestujícím zaručuje maximální ochranu v případě převrácení vozidla; přestože patrové autobusy tuto normu obvykle nesplňují. Magelys je také vybaven nejnovějšími bezpečnostními prvky jako LDWS (systém upozornění při vybočení z pruhu) a AEBS (moderní systém nouzového brzdění).

Sylvain Blaise, prezident Iveco Bus, prohlásil: „Jsme hrdí na to, že náš Magelys vyšel z rozsáhlých testů vítězně a i v silné konkurenci získal kýžený titul „International Coach of The Year 2016“. Jasně jsme tím dokázali celému odvětví i dopravcům, že náš vůz má všechny vlastnosti potřebné pro úspěšné tažení Evropou“.

Foto: Sylvain Blaise, prezident Iveco Bus, přebírá cenu „International Coach of The Year 2016“ pro Magelys z rukou Stuarta Jonese, předsedy poroty a šéfredaktora britského časopisu Bus & Coach Buyer.

 IVECO MAGELYS – „International Coach of The Year 2016“

m

Iveco OK

Iveco Bus v České Republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem Iveco Bus. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na dnes již 87letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 25 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO a Urbanway s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích. V tomto roce společnost oslavuje významné jubileum – 120 let od založení firmy Josefem Sodomkou.

Iveco Bus

Iveco Bus je značka skupiny CNH Industial N. V., světového lídra v oblasti kapitálového zboží s rozsáhlými průmyslovými zkušenostmi, širokou škálou produktů a celosvětovou působností. Společnost Iveco Bus, která je významným hráčem v oblasti veřejné dopravy a patří mezi největší výrobce autobusů a autokarů v Evropě, navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment vozidel, která splňují veškeré potřeby veřejných i soukromých provozovatelů:

  •  školní, meziměstské a turistické autokary,
  • standardní a kloubové městské autobusy, včetně specializovaných verzí Bus Rapid Transit (BRT), s významným postavením v oblasti čistých technologií, jako jsou CNG a hybridy,
  •  minibusy pro všechny druhy osobní dopravy,
  • podvozky pro karosářské společnosti.

Iveco Bus zaměstnává více než 5 000 lidí a provozuje dva výrobní závody, jeden v Annonay ve Francii a druhý ve Vysokém Mýtě v České republice. Oba závody získaly v roce 2013 bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM), což je mezinárodní metodika pro řízení výrobních procesů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě.

Široká servisní síť Iveco Bus garantuje technickou podporu všude tam, kde jsou vozidla Iveco v provozu.

TZ: Iveco Bus

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.