cz  Czech      uk  EN

IAA 2014 – „Green Bus Award 2014“ cena pro nejprodávanější městský autobus Mercedes Citaro

Cutaro 2

  • Cena pro za nejnižší spotřebu paliva v městském linkovém autobusu
  • Jako první na světě městský autobus v s emisní normou Euro VI, s více než 1000 vozidly v provozu

Green Bus Award 2014

Stuttgart / Hanover – Mercedes-Benz Citaro Euro VI získal ocenění „Green Bus Award 2014“ na IAA – předním světovém veletrh pro užitková vozidla. Cena se uděluje každoročně od roku 2011 pro  městský autobus v prostřednictvím odborných časopisů „Omnibusrevue a Busfahrer„. V letošním roce byla udělena trofej již potřetí za poslední čtyři roky autobusu ze Stuttgartu společnosti Daimler AG.

Vítězem hlasování se stal městský autobus vykazující nejnižší spotřebou paliva na náročné „Omnibusrevue“, testovací trati v Berlíně. Vozidla jsou testována na mírně upravené variantě městské autobusové linky 200, která s sebou přináší velmi složité podmínky městského provozu. Cesta vede výhradně na vnitřních městských komunikacích. Nepřetržitý sled zastávek a semafory klasou nejvyšší možné nároky jak na řidiče, tak i nasazené autobusy.

Městské autobusy Mercedes-Benz nabízí efektivní novou řadu motorů BlueEfficiency Power, jedná se o šestiválcové řadové motory se zdvihovým objemem 7,7 a 10,7 litrů. V roce 2012 se stal Mercedes Citaro  první autobus na světě v pravidelném provozu, který splnil emisní normu Euro VI. Nezávislé studie ukázaly, že v praxi je Citaro je ještě značně pod těmito limity. Znečišťující látky ve výfukových plynech u Mercedes Citaro jsou nyní stěží detektovatelné.

Citaro 1

Pánové zleva: Sascha Böhnke – Omnibusrevue, Hartmut Schick – ředitel Daimler Buses, Till Oberwörder – vedoucí marketingu a šéf prodeje Daimler Buses.

TZ: Daimler AG

 

Komentáře uzavřeny.