cz  Czech      uk  EN

Flotila nových elektrobusů BYD bude jezdit na letišti v Amsterdamu

Čínský výrobce elektrobusů BYD díky výrazným akvizicím expanduje do Evropy.  Velký úspěch zaznamenává  nyní  vítězstvím v tendru na dodávku flotily elektrobusů pro společnost Schiphol  Amsterdam. Nových 35 elektrobusů  BYD K9 nahradí stávající flotilu autobusů na letišti Amsterdamu, která bude zajišťovat opravu cestujících mezi jednotlivými terminály od července 2014.

Nový projekt SUBSS (pro udržitelný rozvoj dopravy Schiphol) má za cíl poskytnout novou generaci bez emisní moderní dopravy, která vytvoří úplně nový obraz evropského letiště. Společnost si od projektu slibuje zvýšení provozní životnosti autobusů, snížení nákladů na energie, opravy a údržbu. Hlavně však je důležité zmínit význam pro zlepšení kvality ovzduší snížením emesí  CO2 a NOx .

BYD aby uspěl ve výběrovém řízení, musel čelit tlaku dalších čtyř jiných zavedených výrobců elektrobusů. Hlavním triumfem BYDu v Amsterdamu je však, že se tímto úspěšným krokem stává vzorem pro všechna další evropská letiště, která usilují o snížení hladiny škodlivin v ovzduší.

BYD eBUS je osvědčený plnohodnotný jednopodlažní autobus, který absolvoval úspěšně více než 17 milionů kilometrů při testovacích jízdách s cestujícími a byl vyzkoušen ve velkých městech po celé Evropě.

BYD, který má svou evropskou centrálu v Rotterdamu v Nizozemí, produkuje širokou škálu čistých elektrických vozidel, včetně autobusů a taxíků, která je součástí firemního programu Green City Solutions

China’s BYD K9 electric bus

Isbrand Ho a Jos Nijhuise, foto: BYD

Jos Nijhuise, generální ředitel a prezident Schiphol Group říká: „Amsterdam Airport  Schiphol se tak stává prvním letištěm na světě, které v neveřejném prostoru bude provozovat dopravu plně elektrickými autobusy. Po ukončení evropského otevřeného, výběrového řízení byla zakázka svěřena předkladateli nejvýhodnější nabídky z hlediska, kvality, ceny, výkonu a spotřeby energie. Přechod na elektrickou energii nám pomůže při vytváření příjemného prostředí pro cestující i zaměstnance.  První autobusy uvedeme do provozu v roce 2014.“

„Získáním této zakázky je pro nás důležitým krokem v našem programu výroby dopravních, bez emisních prostředků ve veřejné dopravě. „říká  Isbrand Ho, generální ředitel zastoupení BYD pro Evropu.  „Vyhráli jsme tuto zakázku díky síle naší osvědčené technologie a schopnosti podporovat 10 let spotřebitele na základě provozní smlouvy.  Věříme, že tento vysoký standard smluvních podmínek přesvědčí mnoho dalších provozovatelů autobusové dopravy na ostatních letištích i mimo ně. „

Velkou motivací projektu Schiphol SUBSS je samotný stav věci, kdy některé  ze současných autobusů se blíží ke konci své technické životnosti, a to především z důvodu opotřebení  motorů na fosilní paliva, které jen zřídka dosahují optimální provozní teploty na krátké vzdálenosti od terminálu do letadla. To má za následek vysoké náklady na údržbu a neuspokojivé ekologické vlastnosti.  Výzkum ukázal, že cestujícím vadí vdechování škodlivin z výfukových zplodin.  Současné autobusy jsou také, až zbytečně veliké,  14 m dlouhé a 2,7 m široké,  pro infrastrukturu Schiphol a často tak dochází jejich poškození. Bezemisní eBus BYD dlouhý 12m  má standardní rozměr běžného městského autobusu.

TZ: BYD

 VIDEO: Nový projekt SUBSS (pro udržitelný rozvoj dopravy Schiphol)

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.