cz  Czech      uk  EN

FlixBus a Leo Express v tuzemsku posilují spolupráci

Flix Bus - LeoExpress

 

FlixBus, evropský poskytovatel mobility, a český vlakový a autobusový dopravce Leo Express v tuzemsku posilují spolupráci. V nadcházejících dnech dojde ke vzájemnému propojení prodejních kapacit. Nově si na stránkách FlixBusu zákazníci koupí například přímé spojení z Ostravy do Prahy, na stránkách Leo Express zase spojení mezi Prahou a Brnem a dalšími městy.

  • FlixBus začne prodávat jízdenky do vlaků Leo Express a naopak
  • Krok k rozšíření úspěšné spolupráce z projektu Locomore na tuzemské spoje
  • Téměř 100 nových vlakových spojení bude dostupných v síti FlixBusu, přes 490 nových spojů pro zákazníky Leo Expressu týdně

FlixBus, evropský poskytovatel mobility, a český vlakový a autobusový dopravce Leo Express v tuzemsku posilují spolupráci. V nadcházejících dnech dojde ke vzájemnému propojení prodejních kapacit. Nově si na stránkách FlixBusu zákazníci koupí například přímé spojení z Ostravy do Prahy, na stránkách Leo Express zase spojení mezi Prahou a Brnem a dalšími městy.

Zákazníci tak mohou jednoduše kombinovat vlaková a autobusová spojení obou dopravců. V systému budou pro začátek dostupná autobusová i vlaková spojení pro jarní jízdní řád, tedy zhruba do konce května. Posílení spolupráce mezi oběma dopravci podporuje strategii FlixBusu na vytvoření největší evropské intermodální dopravní sítě.

„Z rozšíření spolupráce s Leo Express máme velkou radost. Naše dvě společnosti spojuje vize pohodlného a cenově dostupného cestování i standardů kvality. Díky integrací vlaků do naší sítě můžeme zákazníkům nabídnout více spojení a usnadnit jim cestování nejen v rámci České republiky,“ vyjádřil se ke spolupráci ředitel FlixBusu pro ČR a Slovensko Pavel Prouza.

Spolupráce mezi Leo Expressem a FlixBusem má pevné kořeny. Již v minulosti si firmy vzájemně prodávaly jízdenky a mezinárodní autobusy FlixBusu navazovaly na české vlaky. Nově však dojde k propojení prodejních kapacit sedmi českých a slovenských linek FlixBusu a všech vnitrostátních vlakových spojení Leo Express. Do sítě Leo Expressu se tak začlení nabídka více než 490 nových spojů týdně, jejichž cena začíná na 69 Kč.

„Díky široké nabídce FlixBusu budeme moci nabídnout našim zákazníkům žádaná vnitrostátní spojení mezi Prahou a krajskými městy Brnem, Plzní, Libercem, Českými Budějovicemi a Karlovými Vary, která v naší nabídce dosud chyběla,“ doplnil ředitel Leo Expressu pro Českou a Slovenskou republiku, Jakub Svoboda.

Spolupráce obou dopravců navazuje také na již funkční model projektu Locomore. FlixBus a Leo Express v srpnu loňského roku oživili německou železniční společnost na trati mezi Berlínem a Stuttgartem. FlixBus má na starost prodej jízdenek a zastřešuje marketingové aktivity i zákaznický servis, Leo Express pak zajišťuje operativu železničního spojení. Za půl roku fungování se v rámci spolupráce FlixBusu podařilo prodat více než 100 tisíc jízdenek.

FlixBus byl založen v Německu, kde také začal nabízet své první autobusové spoje. Během pěti let se vybudoval na významného evropského poskytovatele mobility ve 27 zemích. Jeho meziměstská dopravní síť čítá přes 250 000 denních spojů do 1 400 destinací. Soustředí na poskytování vysokého komfortu cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecí zásuvky, velký odstup sedadel, dostatečný zavazadlový prostor a kvalitní Wi-Fi připojení.

Leo Express je soukromá multimodální dopravní společnost, která v roce 2012 zahájila svou činnost novými vlaky na lince Praha – Ostrava. Dnes provozuje rozsáhlou síť vlakových, autobusových a minibusových spojení v sedmi zemích střední a východní Evropy. Kromě toho zajišťuje návazné služby jako je odvoz na konkrétní adresu nebo parkování. Na palubách svých spojů poskytuje nejvyšší možný komfort vč. cateringových služeb a výběru cestovních tříd.

TZ: FlixBus 

 

 O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

.


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.