cz  Czech      uk  EN

FlixBus a český LEO Express na společné cestě po silnici i po kolejích od 24. srpna!

 

Dnes přišla zpráva, kterou jsme asi i čekali. Došlo k vzájemnému propojení byznysu českého soukromého železničního dopravce LEO Express a největšího evropského autobusového operátora FlixBus. Společně dají do pohybu vlaky německé zkrachovalé společnosti Locomore, které poprvé vyrazí opět na trať 24. srpna 2017 mezi Berlínem a Stuttgartem.

  • FlixBus zachránil krachující železnici Locomore s využitím síly své platformy
  • Soukromá železniční společnost LEO Express z ČR pokračuje v provozu Locomore
  • Start vnitrostátních vlaků mezi Berlínem a Stuttgartem od 24. srpna 2017
  • Intermodální síť jako „budoucnost mobility“

Mnichov / Berlín, 16. srpna 2017 – FlixBus, rychle rostoucí mobilní platforma a poskytovatel nejrozsáhlejší evropské sítě autobusů, nyní přichází se zpětným zprovozněním zkrachovalého železničního dopravce Locomore. Jízdenky na vlakové služby Locomore po celém Německu jsou nyní k dispozici na www.flixbus.com a prostřednictvím všech distribučních kanálů společnosti FlixBus. Soukromá železniční společnost LEO Express z České republiky převzala provoz vlaků Locomore. Takže služby Locomore mohou být obnoveny od 24. srpna na trase Berlín – Stuttgart, spojující zastávky jako jsou například i Hannover, Frankfurt nebo Heidelberg.

Inteligentní mobilita a nové cílové skupiny – za 9,90 € v celém Německu

André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus říká: „FlixBus je nyní mezinárodní značkou mobility. Během posledních let jsme dokázali, že mobilita může být pro zákazníky cenově dostupná, stejně jako zisková pro poskytovatele. Společnost FlixBus využije veškerou svou platformu a marketingovou sílu, aby získala dostatek zákazníků, aby zajistila udržitelnou činnost společnosti Locomore. Zároveň my a naši autobusoví partneři budou mít prospěch z nových cílových skupin tím, že budeme integrovat železniční dopravu do naší sítě FlixBus. Sokromá železniční společnost Locomore založené v Berlíně v prosinci 2016 jako soukromý konkurent Deutsche Bahn, byl nucen  květnu 2017 vyhlásit bankrot.

Nová identita FlixTrain sdružuje spolupráci se společností LEO Express – Locomore

Revoluci evropského dálkového cestovaní spustil FlixBus v roce 2013 a dnes disponuje největší evropskou síť dálkových autobusových spojů, kterou tvoří 200 000 denních spojení do 1200 destinací v 26 zemích. Společnost spolupracuje s více než 250 nezávislými partnery, kteří nabízejí komplexní síť v Německu, Francii, Itálii, Rakousku, Skandinávii, Chorvatsku a Nizozemsku, stejně jako přeshraniční služby do zemí, včetně Španělska, Ukrajiny a Velké Británie.

 V roce 2015 zahájila FlixBus intermodální spolupráci se soukromou dopravní společností LEO Express v České republice. Peter Köhler, generální ředitel společnosti LEO Express:Věříme v produkt společnosti Locomore. Spolu s FlixBusem chceme kombinovat dva udržitelné, ekologické dopravní multimodální prostředky.“

Od roku 2013 FlixBus propojuje železniční služby s rakouskou vlakovou společností WESTbahn do své autobusové sítě. Tato spolupráce se železničním odvětvím bude sloučena v nově založené společnosti FlixTrain GmbH. André Schwämmlein říká: „Intermodální koncepce jsou budoucností mobility a jeho součástí bude FlixBus. „

TZ: FlixBus

 

Čerstvá tisková zpráva společnosti  LEOExpress

Po několikaměsíčním vyjednávání a přípravách můžeme potvrdit převzetí vybrané části aktiv insolventní společnosti Locomore, podstatné části zaměstnanců včetně zakladatelů Locomore a vozidel. LEO Express bude zajišťovat provoz a údržbu, partner FlixBus prodej a zákaznický servis. Provoz bude obnoven již v příštím týdnu od 24. srpna na trase Berlín – Stuttgart se zastávkami v Hannoveru, Frankfurtu nebo Heidelbergu.

Locomore na komerční trase Stuttgart – Frankfurt – Berlin po 5 měsících provozu přepravil 100 tisíc zákazníků. Přes růst Locomore společnost skončila v insolvenci zejména kvůli nízké kapitálové vybavenosti a příliš vysoké úrovni outsourcingu. Díky našim zkušenostem s dynamickým efektivním provozem a údržbou, prodejní a marketingové síti FlixBus a Locomore týmu a vizi udržitelné „Mehr Bahn“ dopravy bude znovuobnovený Locomore atraktivní dopravní službou pro cestující. 

LEO Express již v minulosti deklaroval zájem vstoupit na německý trh a budovat tak evropskou dopravní síť. Německý trh je více otevřený, v regionální dopravě se v Německu se soutěží desetkrát častěji než v České republice, dálková doprava se jezdí open-access, tedy bez dotací. Chceme naše dopravní služby, postavené na návazné multimodální udržitelné dopravě, nízkých nákladech a prvotřídním servisu, nabízet i na dalších trasách. V České republice to za současného politického nastavení není možné: soutěže se nekonají, přímá zadání se téměř automaticky udělují Českým drahám, při komerčním vstupu na trh pak nejsou dodržována pravidla hospodářské soutěže. 

Více informací v přiložených tiskových zprávách společnosti FlixBus, na stránkách www.le.cz/locomore

Jízdenky jsou dostupné na: https://www.flixbus.com

 

Stálá rubrika FlixBus na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.