cz  Czech      uk  EN

Fenomén Š 706 RTO

brusel8-(1)

Možná až nyní mnozí z nás objevují krásu autobusu, který se významně zapsal do historie československého automobilového průmyslu. Možná to je také, jeden z důvodů proč jsme se rozhodli založit Škoda 706 RTO profil na facebooku. Je příjemné sledovat, kolik lidí se o rtočko ještě zajímá a zdaleka to není jenom záležitost pamětníků.  Postupně, jak přidáváme nové fotografie, stoupá i zájem publika.

V poslední době nás zaujal firemní autobus ŠKODA 706 RTO LUX společnosti  ANVI TRADE, který velmi často potkáváme na různých výstavách a prezentacích. Jedná se o jeden z těch nepřehlédnutelných zrenovovaných RTO, vyniká nápadným barevným řešením a na první pohled hodně „vymazlenou“ renovací  do posledního detailu. Zástupci společnosti nám přislíbili, že nám průběžně ze života jejich RTO budou posílat fotografie.

LUX-ANVI-TRADE

 ŠKODA 706 RTO LUX ANVI TRADE

Renovace autokaru ŠKODA 706 RTO LUX v držení ANVI TRADE s.r.o.: Cílem renovace tohoto historického autobusu bylo uvést jej do plně provozního stavu, odpovídající plně původní specifikaci nově vyrobených vozidel tohoto typu LUX v Karose Vysoké Mýto.

Lakování exteriéru autokaru bylo zvoleno s odkazem na originální dobové schéma, použité poprvé právě na „Bruseláku“ a následně na některých exportních sériích. Důvodem pro jeho použití bylo jeho líbivé netradiční řešení i jednoznačné odlišení od nejčastějšího řešení používaného v Československu. Přitom zejména z počátku výroby těchto autobusů existovalo velké množství variant lakování, ať již standardních, firemních nebo dokonce zakázkových.

Řešení interiéru odpovídá výběrem materiálů těm dobovým, užitá barevná kombinace pak odpovídá zakázkovému řešení. Po vzoru „Bruseláku“ a některých dálkových verzí RTO je autokar dovybaven kuchyňkou s ledničkou, aby cestující měli k dispozici veškerý komfort.

Celý článek si přečtete tady

Zdroj: ANVI TRADE

 

ŠKODA 706 RTO na facebooku – BusPress

RTO FACEBOOK OK

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.