cz  Czech      uk  EN

Exotická zvířata vozí IVECO!

Společnost Iveco Czech Republic a.s. spolupracuje s odborníky ze ZOO Dvůr Králové na převozu exotických zvířat. Tentokrát cestovala žirafa Imara z Budapešti do Zoo v Liberci.

Transporty žiraf v ČR organizuje a provádí pouze ZOO Dvůr Králové, konkrétně autorizovaný expert na přepravu exotických zvířat, Zdeněk Bárta. On také navrhl speciálně vyrobený transportní přívěs, který je uzpůsoben na přepravu jedné dospělé žirafy nebo dvou mladých žiraf. V přívěsu je umístěná kamera, aby mohl řidič sledovat chování žirafy během transportu na monitoru přímo v kabině.

„Nejdůležitější při přepravě žiraf je naložení žirafy a pak její vyložení. Žirafy jsou „osobnosti“, které jakékoliv změny velmi špatně nesou. Vždy musí být vše do posledních detailů připraveno, protože žirafy, když je situace, která se jim nelíbí, dokážou být velmi nebezpečné,“ říká Zdeněk Bárta a dodává: „I samotná jízda s tímto nákladem je specifická. Musíme jet ze začátku velmi pomalu, aby si žirafa na prostor v přívěsu zvykla. Po několika kilometrech můžeme jet rychleji, ale vždy musíme dávat pozor při brzdění a v zatáčkách, abychom žirafě neublížili. Při výběru vozidla pro tyto účely byl tedy kladen důraz zejména na stabilitu jízdy soupravy, proto byla zvolena verze vozidla se zadní dvoumontáží, dále rámová konstrukce tažného vozidla a samozřejmě i výkon motoru. A Iveco Daily splňuje všechny tyto parametry. Tím je zajištěn rychlý, bezpečný a v neposlední řadě pro převážené zvíře komfortní transport.

Iveco spolupracuje s odborníky ze ZOO Dvůr Králové, foto: Iveco

Samice žirafy Rothschildovy pochází ze ZOO Budapešť, jméno Imara, nar. 3. 4. 2012. Genetickým původem velmi cenná, stejně jako samec Mike, se kterým by měli plodit další hodnotné potomky pro liberecký chov. Tento druh žiraf ZOO Liberec chová již od roku 1985.

ZOO Liberec

ZOO Liberec byla založena již v roce 1919, čímž se stává nejstarší zoologickou zahradou v ČR i na Slovensku. Na ploše téměř 13 ha můžete obdivovat na 158 druhů zvířat a 825 jedinců. Prohlídková trasa má přibližně 1,8 km a nabízí mnoho zajímavých zážitků, pohledů a informací. Jako jediná zoologická zahrada v republice chová například paviány pláštíkové, urialy bucharské, nahury modré, kozorožce dagestánské, pudu jižní. Zoo má také jednu z nejucelenějších kolekcí dravých ptáků včetně velmi vzácně chovaných orlů nejmenších, jestřábích či křiklavých. Nabízí k prohlednutí čtyři největší druhy evropských sov – sovice sněžní, puštík bělolící, puštík bradatý a výr velký západosibiřský. Rovněž se Zoo pyšní pyšnit mnoha zajímavými odchovy v rámci republiky i celé Evropy – urial bucharský, papoušek kea, korunáč Sclaterův, orlosup bradatý. V Zoo Liberec můžete vidět dokonce návštěvnicky velmi poutavé bílé tygry. Zoo se rovněž věnuje komplexní ochraně přírody – podporuje mnoho projektů na záchranu vysoce ohrožených druhů.

Iveco

Iveco je jednou ze značek CNH Industrial N.V.- přední světové firmy v oblasti CapitalGoods kótované na New York Stock Exchange (NYSE: CNHI) a na italské burze (MI: CNHI). Iveco vyrábí a prodává široký sortiment lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních a užitkových vozidel a terénních nákladních automobilů.

Široká škála produktů společnosti Iveco zahrnuje řadu Daily, která pokrývá segment vozidel od 3 do 7t, řadu Eurocargo v segmentu od 6 do 16t, Trakker (terénní řada) a Stralis, nad 16 tun.  Značka Iveco Astra vyrábí vozidla pro náročné použití v těžebním a stavebním průmyslu, dumpry a speciální vozidla.

Iveco zaměstnává celosvětově téměř 21 000 pracovníků. Své výrobní závody má v 7 zemích Evropy, Asie, Afriky, Oceánie a  Latinské Ameriky, odkud vyjíždějí vozidla s nejnovějšími technologiemi. Všude na světě, kde jsou v provozu vozidla Iveco, zaručuje technickou asistenci 4 200 prodejních a servisních středisek nacházejících se ve více než 160 zemích.

Pro další informace o společnosti Iveco: www.iveco.com

Pro další informace o společnosti CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

TZ: Iveco

Iveco žirafa 3

Iveco spolupracuje s odborníky ze ZOO Dvůr Králové, foto: Iveco

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.